Miasto z wody – namaluj z nami Kraków, płynąc po Wiśle

Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Lato w Mieście jest odpłatny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
  • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki
  • udział w warsztatach Miasto z wody jest bezpłatny – konieczna rezerwacja: tel. 12 426 50 60, e-mail info@muzeumkrakowa.pl

Bilety można zakupić online poprzez stronę https://bilety.mhk.pl, w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Warsztaty edukacyjne – rejs dla rodzin z dziećmi w wieku 6–16 lat Miejsce: Przystań Muzeum, Bulwar Rodła, u ujścia Rudawy Prowadzenie: Matylda Wejdman, Mateusz Niemiec

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie na Wiśle dla dużych i małych. W ramach wydarzenia popłyniemy przez Kraków na galarze – tradycyjnej jednostce drewnianej na jakiej niegdyś spławiano towary w dół rzeki. Na pokładzie czekać na Was będzie przewodnik, który opowie o historii zaklętej w rzece. Popłyniemy z naszej Przystani Muzeum, która znajduje się u ujścia rzeki Rudawy, obok klasztoru Norbertanek, aż do stopnia wodnego Dąbie – czyli przez cały historyczny Kraków. Słuchając opowieści o dawnym Krakowie i legend związanych z Wisłą, będziecie mieli za zadanie stworzenie wspólnego rodzinnego rysunku o tym, co najbardziej Was urzekło w widoku miasta z perspektywy wody. Będziemy płynąć w kameralnej grupie, wydarzenie ma charakter piknikowy – można zabrać swój prowiant, a na pokładzie mile widziani są czworonożni przyjaciele.

Z uwagi na warunki pogodowe (silny deszcz, burza, niski stan wody utrudniający wypłynięcie) wydarzenie może zostać odwołane.

Uwaga! Wydarzenie bezpłatne – konieczna rezerwacja: e-mail info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60
Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł