W dniu 29 października (wtorek) w godz. 9:00-14:00 Fabryka Emalia Oskara Schindlera będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Link
Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Muzeum Krakowa na 27. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Expo Kraków, ul. Galicyjska 9, 31-586 Kraków
Kolorowa grafika promująca 27. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w Krakowie tuż tuż! Znajdziecie nas na stanowisku B64.

Za książkami podążającymi krakowskim szlakiem, stoją między innymi pracownicy Muzeum Krakowa! Podczas Targów Książki w Krakowie będziecie mieli okazję z nimi porozmawiać.

26 października (sobota), godz. 11:00 - 12:00 - spotkanie z Dyrektorem Muzeum Krakowa dr. Michałem Niezabitowskim, podpisywanie książki "Muzeum Historyczne Miasta Krakowa 1899-1996-2019".

26 października (sobota), godz. 13:00 - 14:00 - spotkanie z Katarzyną Bury, kuratorką wystawy Zmysłowe Miasto w Muzeum Podgórza i koordynatorką ds. dostępności w naszym muzeum, prezentacja spacerowniko-notatnika "Zmysłowe miasto".

27 października (niedziela), godz. 11:00 - 12:00 - spotkanie z Joanną Gellner, współkuratorką wystawy Miasto zwierząt (otwarcie 29 maja 2025 w Pałacu Krzysztofory), prezentacja albumu "Zobacz zwierzę".

Czekają na Was promocje!
- 50% na wybrane numery zeszytów naukowych Krzysztofory,
- 50% na "Muzeum Historyczne Miasta Krakowa 1899-1996-2019", "Zmysłowe miasto" i "Zobacz zwierzę" w trakcie spotkania autorskiego,
- 10% na wybrane wydawnictwa przez cały okres targów.

W tym roku nasze stoisko będzie nie tylko zwyczajowo uginać się od krakowskich ciekawostek, ale również błyszczeć i mienić barwami krakowskich szopek! Obok naszych publikacji staną szopki rodziny Freibergów - na wyciągnięcie Waszych rąk! Będziecie mieć możliwość zakupienia tych niezwykłych dzieł sztuki, związanych z krakowskim dziedzictwem.

Kto złakniony szopkowej wiedzy, ten oczywiście znajdzie u nas książki w tym temacie, np. monografię "Szopka krakowska jako zjawisko folkloru krakowskiego" Anny Szałapak.
A może marzycie o własnoręcznie złożonej szopce? Modele do zrealizowania swoich artystycznych pasji również będą czekać na Was na naszym stoisku.

Odwiedźcie nas po doznania czytelnicze i artystyczne! Do zobaczenia na stanowisku B64!
Kolorowa grafika promująca 27. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie