Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Niedzielne oprowadzanie kuratorskie z PJM po wystawie „Wincenty Wodzinowski. Czuły obserwator”

Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
  • Dla kogo: dorośli, dzieci, osoby z dysfunkcjami słuchu (oprowadzanie w Polskim Języku Migowym)
  • Prowadzenie: Elżbieta Lang
  • Limit: 25 osób
  • Bilety: oprowadzania kuratorskie w cenie biletu na wystawę
  • Informacje, rezerwacje i zakup biletów: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), 31-011 Kraków, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie malarstwa Wincentego Wodzinowskiego, skierowane szczególnie do osób z dysfunkcjami słuchu.

Wodzinowski był nie tylko artystą, ale pełnym pasji patriotą, legionistą i społecznikiem zaangażowanym w życie dwóch miast Krakowa i Podgórza. Był także, a może i przede wszystkim, „głową domu” niezwykłej rodziny Wodzinowskich.

Wystawa jest kolejną opowieścią o Krakowie, widzianą przez pryzmat życia zwykłego – niezwykłego mieszkańca. To pierwsza próba monograficznego ujęcia twórczości malarza, osadzona w szerszym kontekście historii i kultury Krakowa przełomu XIX i XX stulecia. Zapraszamy zatem do Pałacu Krzysztofory na oprowadzania.

Kuratorka wystawy Elżbieta Lang poprowadzi zwiedzających szlakiem życia i twórczości tej nietuzinkowej postaci. Spotkania zostały przygotowane w licznych terminach w godzinach przedpopołudniowych i popołudniowych, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie czas.
    Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
    Najważniejsze informacje
    • Prowadzenie: Elżbieta Lang