Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Post-górze. Postmodernizm w architekturze prawego brzegu

Najważniejsze informacje
Brak konieczności rezerwacji
Wydarzenie bezpłatne

Zajęcia z cyklu "Planeta Podgórze"

W ramach cyklu Planeta Podgórze zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie, w którym prawobrzeżna część Krakowa staje się okazją do rozmowy o zjawiskach zaistniałych w przestrzeni naszych miast. Przełom lat 80. i 90. XX wieku to narodziny nowego stylu w architekturze – postmodernizmu. Najstarszy projekt zrealizowany w tym nurcie to jedna z podgórskich plomb, wybudowana pod koniec lat 80. przy ul. Zamoyskiego.
O fenomenie tamtej architektury porozmawiamy z Anną Cymer, historyczką sztuki i architektury, której ostatnia książka „Długie lata 90.” opowiada właśnie o postmodernizmie.
Skąd wziął się w Polsce, a w szczególności w Krakowie? Jakie są najciekawsze realizacje tego czasu? Porozmawiamy też o rzeczy niezwykle ważnej czyli o tym czy postmodernizm da się oswoić i czy powinniśmy go dzisiaj chronić?
Spotkanie poprowadzi Jakub Jastrzębski.
Najważniejsze informacje
Brak konieczności rezerwacji