Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Robotnice, przodownice, pionierki. Spojrzenie na pracę zawodową kobiet w powojennej Polsce.

Najważniejsze informacje

Zapraszamy na wykład online, towarzyszący wystawie: "Siłaczki"

Celem wykładu jest wieloaspektowe spojrzenie na zagadnienie pracy zawodowej kobiet w powojennej Polsce, ze skupieniem na latach 40. i 50. XX w.

Przyjrzymy się znaczeniom, jakie propaganda socjalistyczna przypisywała pracy kobiet poza domem oraz reprezentacjom postaci „kobiety pracującej” w twórczości socrealistycznej.

Zastanowimy się, czy traktorzystka słusznie uchodzi za symbol socjalistycznej emancypacji kobiet.
Wyjdziemy poza ramy oficjalnego dyskursu, żeby  naświetlić, co na temat ówczesnej sytuacji robotnic i mobilności społecznej kobiet wyłania się z badań historycznych.

Wydarzenie online na profilu Facebook Kamienicy Hipolitów: https://www.facebook.com/kamienicahipolitowMK/

Najważniejsze informacje