Ustawienia prywatności

Sala Miedziana
Udział bezpłatny
Limit 100
Zapraszamy na wydarzenie z cyklu „Z Krakowem na Ty!”

Kraków bez Rynku Głównego nie byłby już tak wspaniały i wyjątkowy. Odkąd tylko ten plac powstał, spełniał jedno z najważniejszych zadań w mieście. To na nim spotykali się, na co dzień mieszkańcy. To o Rynek, jako przestrzeń reprezentacyjną, dbano w sposób szczególny. To także ten plac był świadkiem wielu niezwykłych wydarzeń. To tutaj toczyło się życie Krakowa. Był niemalże jak… salon, w którym również, najczęściej, toczy się nasze życie prywatne. Właśnie o Rynku Głównym – „Salonie Krakowa” dowiemy się nieco na kolejnym wykładzie. Będziemy mogli dowiedzieć się jak i dzięki komu powstał, jak zmieniał się przez setki lat swojego istnienia, do czego służył oraz jakich wydarzeń można było być na nim świadkiem.

Osoba prowadząca: Adrian Tylek

„Z Krakowem na Ty” to cykl wykładów dla mieszkańców Dzielnicy I i Krakowa, połączony z prezentacją obiektów na wystawie stałej „Kraków od początku, bez końca” w Pałacu Krzysztofory.
Najważniejsze informacje
Sala Miedziana