Ustawienia prywatności

• Prowadzenie: Tomasz Karżewicz
  • Limit: 25 osób
  • Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory
  • Rezerwacja i sprzedaż biletów na wydarzenia towarzyszące: Centrum Obsługi Zwiedzających, parter Pałacu Krzysztofory; godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (+48) 12 426 50 60
  • Spacer w cenie 20 zł od osoby

Zapraszamy na spacer tematyczny, który poprowadzi Tomasz Karżewicz.

Wincenty Wodzinowski (1866 – 1940) był jednym z blisko dwustu wojennych artystów walczących w Legionach Polskich. Wśród nich byli malarze, graficy i rzeźbiarze, którzy dokumentowali zarówno ważne wydarzenia wojenne, jak i żołnierską codzienność I wojny światowej.

Artysta początkowo pracował w komisji werbunkowej Departamentu Wojskowego. Zaciągnął się do Legionów w czerwcu 1915 roku.

Podczas pobytu w wojsku Wodzinowski wykonał szereg sprawnych warsztatowo rysunkowych szkiców, w tym ponad 300 portretów legionistów. Z tej okazji pragniemy zaprosić Państwa na spacery Rzecz o legionach po Krakowie i Podgórzu, by na chwilę opuścić mury naszej ekspozycji.

Będziemy podążać śladami wytyczonymi nam przez wydarzenia z okresu I wojny światowej, niepodległości, a także samego Wincentego Wodzinowskiego.
Najważniejsze informacje
  • Prowadzenie: Tomasz Karżewicz