Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Ślady zbrodni. Spacer edukacyjny wokół miejsc egzekucji

Najważniejsze informacje
Cena: 15,00 zł
Bilety online (kupno online równoznaczne z rezerwacją).
Konieczna rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Limit: 30 osób

Zapraszamy na spacer edukacyjny.

Kraków zajmował szczególne miejsce na mapie okupowanej Polski. Wraz z proklamacją Generalnego Gubernatorstwa, został on ogłoszony stolicą tego tworu, w której zlokalizowano najważniejsze instytucje regulujące kwestie okupacji. Poza budynkami administracyjnymi, stacjonował tutaj silny garnizon wojska i doskonale zorganizowane formacje policyjne. Szczególnie te ostatnie w sposób tragiczny zapisały się w pamięci mieszkańców – łapanki, więzienia i masowe egzekucje, stały się codziennością dla niemal każdego krakowianina.
Podczas spaceru edukacyjnego uczestnicy poznają najważniejsze miejsca terroru w okupowanym Krakowie, począwszy od więzień i aresztów, a skończywszy na miejscach masowych egzekucji.

Osoba prowadząca: Jan Jakub Grabowski

Najważniejsze informacje
Cena: 15,00 zł
Bilety online (kupno online równoznaczne z rezerwacją).
Limit: 30 osób