Bilety onlineMuzeum dostępne
W związku ze zmianą operatora płatności on-line, mogą występować utrudnienia w realizacji płatności za bilety zakupione na stronie bilety.muzeumkrakowa.pl. Kasy w oddziałach działają normalnie. Za utrudnienia przepraszamy.
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Stanisław Dąbrowa-Kostka, żołnierz AK, strażnik pamięci. Spotkanie wokół katalogu wystawy czasowej Spirala zbrodni. Krakowianie na afiszach śmierci

Najważniejsze informacje
Limit osób: 80
Udział bezpłatny. Brak konieczności rezerwacji.
Miejsce wydarzenia: Fabryka Emalia Oskara Schindlera (sala kinowa I piętro)
Katalog Spirala zbrodni – krakowianie na afiszach śmierci towarzyszy wystawie czasowej pod tym samym tytułem, prezentowanej do 10 sierpnia 2025 r. w Fabryce Emalia Oskara Schindlera, oddziale Muzeum Krakowa. Inspiracją dla autorów wystawy i katalogu, Wojciecha Górnego i Tomasza Stachów, była książka Hitlerowskie afisze śmierci Stanisława Dąbrowy-Kostki, która została wydana w 1983 r. Autor swoją pracę oparł na niemal niewykorzystywanym przez innych badaczy dokumentach, jakim są afisze śmierci.

Rodzina, przyjaciele i współpracownicy będą wspominać Stanisława Dąbrowę-Kostkę. Spotkanie będzie też okazją do zmierzenia się ze współczesnym stanem wiedzy na temat okupacyjnych obwieszczeń na terenie Krakowa.

Stanisław Dąbrowa-Kostka (1924–2019) – porucznik Armii Krajowej, podpułkownik Wojska Polskiego. Uczestniczył w wielu akcjach bojowych oddziałów Kierownictwa Dywersji (Kedywu) AK na terenie dzisiejszego Podkarpacia i Krakowa. W komunistycznej Polsce więziony w Krakowie przy ul. Senackiej i Montelupich oraz w Rawiczu i Wronkach. Autor książek, opracowań i artykułów. Jego życiową pasją było dokumentowanie historii polskiego podziemia.

Prowadzenie: Marcin Baran
Najważniejsze informacje
Limit osób: 80
Udział bezpłatny. Brak konieczności rezerwacji.
Miejsce wydarzenia: Fabryka Emalia Oskara Schindlera (sala kinowa I piętro)

Powiązane oddziały