W dniu 29 października (wtorek) w godz. 9:00-14:00 Fabryka Emalia Oskara Schindlera będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Link
Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

„Tajemnice rynkowych kamienic, czyli jakie historie ukrywają się za fasadą” - spacer z pomocami sensorycznymi i elementami audiodeskrypcji AD

Najważniejsze informacje
Limit: 10 osób
Udział bezpłatny, konieczna rezerwacja.
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl , 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437, Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@mhk.pl , tel. 12 426-50-60

Spotkanie inkluzywne skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych niewidomych i słabowidzących.

Każdego dnia Kraków tętni życiem – ludzie spieszą się do pracy, sznur samochodów wypełnia ulice, a sprzedawcy starają się zachęcić turystów do kupienia pamiątek. Na Rynku robi się gwarno i tłoczno.

Co jednak, jeśli zapomnimy o tym wszystkim i skupimy się na budynkach i ludziach, którzy żyli tu przed nami? Zapraszamy na spacer po tak często mijanym Rynku Głównym, ale opowiedzianym z innej perspektywy. Usłyszymy historie Marii Praus, wielbłądów czy cudownie smacznej czekolady.

Wspólnie przejdziemy się czterema pierzejami i spróbujemy odnaleźć najciekawsze kamienice, które, za czasem niepozorną fasadą, kryją niezwykłe tajemnicze opowieści.

Osoby prowadzące: Małgorzata Kuciel i Anna Magiera  (asysta: Elżbieta Lang)
Najważniejsze informacje
Limit: 10 osób
Udział bezpłatny, konieczna rezerwacja.