Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Warsztaty szopkarskie dla dzieci ze szkół podstawowych, grupa III, warsztaty I

Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Sala Spotkań Krakowian SPOTKA, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Godz. 10:00-11:30
Limit osób: jedna grupa do 25 osób
Udział bezpłatny

Zgłoszenia
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się e-mailem na adres o.jania@muzeumkrakowa.pldo 22 września 2024 r.
Spośród zainteresowanych wylosujemy uczestników uprawnionych do udziału w warsztatach.

Zapraszamy do Pałacu Krzysztofory, do Sali Spotkań Krakowian (SPOTKA) na warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej. Warsztaty są skierowane do grup dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.

W tym roku odbędzie się 82. konkurs szopek krakowskich. Jak nakazuje tradycja w pierwszy czwartek grudnia, w dniu konkursu, szopkarki i szopkarze przyniosą pod pomnik Adama Mickiewicza swoje szopki, które następnie będziemy mogli zobaczyć na wystawie w Pałacu Krzysztofory. Zanim jednak będziemy mogli wspólnie podziwiać efekty tegorocznych prac szopkarzy, zapraszamy do Pałacu Krzysztofory na warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonej szopkarki Anny Malik w trakcie zajęć przygotują szopki, które wezmą udział w 82. Konkursie Szopek Krakowskich i zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Pałacu Krzysztofory.

Dla każdej grupy przewidziane są trzy spotkania w następujących terminach:

- przedszkola (5-6 lat), grupa I: 8, 15 i 22 października
- przedszkola (5-6 lat), grupa II: 5, 12 i 19 listopada

- szkoły podstawowe (7-9 lat), grupa III: 9, 16 i 23 października
- szkoły podstawowe (7-9 lat), grupa IV: 6, 13 i 20 listopada

- szkoły podstawowe (10-12 lat), grupa V: 10, 17 i 24 października
- szkoły podstawowe (10-12 lat), grupa VI: 7, 14 i 21 listopada

Warsztaty odbywają się o godzinie 10:00 i trwają 90 minut.

Osoba prowadząca: Anna Malik
Fotografia: Anna Malik z Szopką Krakowską

Warsztaty realizowane w ramach grantu „Szopkarskie rody. Przeszłość przyszłości dla rozwoju rzemiosła szopkarstwa krakowskiego”.
Najważniejsze informacje
Godz. 10:00-11:30
Limit osób: jedna grupa do 25 osób
Udział bezpłatny

Zgłoszenia
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Warsztaty są bezpłatne, dodatkowo wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały i narzędzia niezbędne do pracy.