Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Wincenty Wodzinowski – niedoceniony malarz młodopolski - wykład

Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
Sala Miedzian.
Udział bezpłatny.
Limit osób: 100

Zapraszamy na wydarzenie z cyklu „Z Krakowem na Ty!”

Jednym z czołowych artystów młodopolskich rodem z podkrakowskiej Igołomii i silnie związanym z dawną stolicą Polski jest Wincenty Wodzinowski. Przez lata doceniany, poważany i pożądany przez wielu współczesnych, z czasem popadł w niepamięć. Dziś przywracamy należne mu miejsce wśród takich osobowości jak Jan Matejko, Jacek Malczewski, czy Włodzimierz Tetmajer. Podczas wykładu poznamy jego skomplikowaną osobowość, rodzinę, to, z czego przeszedł do historii, czyli jego twórczość, oraz bolączki, z jakimi musiał się zmierzyć w ciągu całego życia.

„Z Krakowem na Ty” to cykl wykładów dla mieszkańców Dzielnicy I i Krakowa, połączony z prezentacją obiektów na wystawie stałej „Kraków od początku, bez końca” w Pałacu Krzysztofory.

Osoba prowadząca: Tomasz Karżewicz
Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
Sala Miedzian.