Ustawienia prywatności

Najważniejsze informacje
  • oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane weekendy
  • czas trwania poszczególnych zajęć wynosi 60–90 min
  • koszt udziału wynosi 20 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)
  • rezerwacje przyjmuje Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakow.pl , tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek–niedziela 10.00–19.00
Czy macie dobre oczy i potraficie wypatrzyć mały czerwony daszek kryjący się w zakamarkach muzeum? Tak? Sprawdzimy to! W czasie oprowadzania po Muzeum Podgórza zadaniem uczestników będzie odnalezienie ukrytych domków, które poprowadzą ich przez wystawę. Przy okazji opowiemy sobie, czym jest miasto, jak powstaje i z czego się składa, a także poznamy wiele podgórskich ciekawostek. Na zakończenie, niczym w prawdziwym biurze projektowym, każdy zaprojektuje własne miasto. A może nawet wymyśli mu nazwę?

Prowadzenie: Anna Warzecha

OPROWADZANKI JESIEŃ – ZIMA 2024

Po wakacjach Muzeum Krakowa pragnie po raz kolejny zaprosić rodziny wraz z dziećmi w wieku 6–10 lat na spotkania w ramach edukacyjnego cyklu Oprowadzanki, czyli interaktywne oprowadzania tematyczne dla rodzin! Oprowadzanki to tematyczne oprowadzania rodzinne po wystawach stałych i czasowych oraz spacery. Głównym ich celem jest interaktywność, czyli działania angażujące wszystkich uczestników spotkania, zarówno rodziców, jak i dzieci. Rodziny poznają ekspozycje i nasze zabytki, a także przestrzeń miejską według obranego klucza tematycznego. Podczas Oprowadzenek nie zabraknie łamigłówek, zadań i wcielania się w role odkrywców i poszukiwaczy przygód.

Podczas jesiennej odsłony zaprosimy Państwa na Bielany, do niezwykłego Thesaurusa, gdzie pośród krętych uliczek pełnych eksponatów spróbujemy dowiedzieć się, co dla nas jest najcenniejszym skarbem. Następnie ruszymy w miasto i oddamy głos krakowskim duchom, by w Oprowadzankach po godzinach pokazały nam czarodziejskie zakamarki miasta. Na chwilę wrócimy jeszcze wspomnieniami do lata i odwiedzimy podkrakowską wieś, którą odmalował mistrz Wincenty Wodzinowski. Zaś na przywitanie zimy, odwiedzimy Podgórze. Pobawimy się w urbanistów i zbudujemy swoje własne miasto, a innym razem spróbujemy zaufać naszym zmysłom!

Zachęceni? To nie przegapcie tego, co dla Was przygotowaliśmy! Koniecznie zabierzcie całą Rodzinę i przyjdźcie do Muzeum Krakowa. Wspólnie spędźmy jesienne i zimowe weekendy!
Najważniejsze informacje
  • oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane weekendy
  • czas trwania poszczególnych zajęć wynosi 60–90 min
  • koszt udziału wynosi 20 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)