Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika100.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line

W trakcie lekcji prezentowane są krótkie filmy i fotografie zabytkowych przedmiotów muzealnych.

Lekcja wprowadzi uczniów w świat religii narodowej Żydów, wyjaśni pojęcia wiary monoteistycznej, Arki Przymierza, Świątyni Jerozolimskiej, synagogi i Tory. W jej trakcie omawiane są zasady judaizmu w czasach starożytnych, wpływ funkcji, architektury i wyposażenia Świątyni Jerozolimskiej na funkcję, architekturę i wyposażenie synagogi. Uczniowie poznają symbole, które najczęściej występują w sztuce synagogalnej. W trakcie lekcji prezentowane są krótkie filmy (rekonstrukcja Świątyni, wygląd synagogi na przykładzie Starej Synagogi) i fotografie zabytkowych przedmiotów muzealnych (synagogaliów).
Najważniejsze informacje:
typ zajęć: