Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada 2020 - 31 stycznia 2021. Zapraszamy niebawem!

Tadeusz Pankiewicz w getcie krakowskim

Fotografia przedstawiająca Tadeusza Pankiewicza

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Interaktywne zajęcia na wystawie stałej Apteka Tadeusz Pankiewicz w getcie krakowskim. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z działaniami Tadeusza Pankiewicza w czasie wojny, a także z historią getta krakowskiego przez pryzmat informacji dostępnych na ekspozycji w Aptece pod Orłem. Uczniowie podzieleni na grupy wypełniają kwestionariusz dotyczący różnych aspektów życia w getcie: pracy, życia społecznego i religijnego oraz działalności konspiracyjnej. Wysłuchują także relacji świadków Zagłady i analizują różne formy prześladowań stosowane przez Niemców wobec Żydów.

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Historia (kl. IV): I.2; Historia (kl. V–VIII): XXXIII.1, XXXIII.2, XXXIV.2; Wiedza o społeczeństwie (kl. IV–VIII): VI.5; Etyka (kl. IV–VIII): I.1.a, I.1.d, III.10, III.13

Podstawa programowa (licea)

Licea i technika: Historia (zakres podstawowy): XLVIII.1, XLVIII.2, XLVIII.3, XLVIII.4, XLVIII.6, XLIX.1, XLIX.2, XLIX.3, XLIX.4, XLIX.5); Historia (zakres rozszerzony): XLIX.1; Etyka (zakres podstawowy): I.2.1, I.2.4, I.2.5, I.2.6, II.3.8