Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Światowid 2. Rocznik Muzeum PRL-u (w organizacji)

miejsce wydania
rok wydania:
liczba stron
format:
20,5cm x 26,5cm
ilustracje:
czarno-białe, kolorowe

Rocznik Muzeum PRL-u (w organizacji)

Spis treści:

Kolekcje:

- Sztuka zapomniana, sztuka odkrywana. Powojenna twórczość polskich artystów plastyków w zbiorach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce - Sławomir Grzechnik.
- PRL-owskie plakaty ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie - dr Jolanta Załęczny.
- Kolekcja byłego Muzeum Lenina w Krakowie w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Muzealia związane z historią PRL - Maria Zientara.
- Pro Publico Bono - Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego - Andrzej Malik.

Historia:

Szpital-Pomnik. Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu w Warszawie - Bożena Sobucka.

Nowa Huta:

- Zachowane wnętrza i ich wyposażenie z czasów PRL w przestrzeni publicznej placu Centralnego Nowej Huty - Magdalena Smaga.
- Schrony Terenowej Obrony Przeciwlotniczej w Nowej Hucie - Tomasz Mierzwa.

Muzealne sprawy:

- Kronika Muzeum PRL-u (w organizacji) za lata 2014-2015 - Jacek Salwiński.
- Jakie powinno być Muzeum PRL-u? - podsumowanie opinii zwiedzających - Ryszard Kozik.

miejsce wydania
rok wydania: