Zaproszenie do składania ofert najmu lokalu użytkowego w oddziale „Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego” w Krakowie, ul. Forteczna 28

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 35, działające, jako gminna instytucja kultury zaprasza Państwa do składania ofert dotyczących najmu lokalu użytkowego w oddziale „Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego”, Forteczna 28.

Opis oferty najmu lokalu:

1. Oferta najmu obejmuje:
a. lokal użytkowy o powierzchni 117,17 m2, położony na parterze budynku Muzeum Krakowa, oddział Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego, ul. Forteczna 28 w Krakowie.
b. W skład lokalu zgodnie z załączonym rysunkiem wchodzą: sala konsumpcyjna, kuchnia, bufet, zmywalnia, umywalnia, toaleta, komunikacja, lokal posiada samodzielne wejście od zaplecza,

2. Preferowane przeznaczenie lokalu – kawiarnia, pizzeria, lunch z możliwością organizacji warsztatów np. kulinarnych, spotkań, koncertów muzycznych itp.. W lokalu dopuszcza się sprzedaż piwa oraz napojów alkoholowych do 11% zawartości alkoholu. Muzeum zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji dotyczącej sprzedaży alkoholu w sytuacji zaistnienia incydentów mogących negatywnie wpływać na wizerunek Muzeum.
Muzeum nie dopuszcza prowadzenia lokalu generującego silne, drażniące zapachy.
3. Dla grup i gości indywidualnych przebywających w pokojach gościnnych, Muzeum wymaga udzielenia rabatu nie mniejszego niż 10% ceny regularnej.
4. Godziny otwarcia lokalu do uzgodnienia (nie dłużej niż do 23:00).
5. Po stronie najemcy będzie pozyskanie wszelkich wymaganych prawem zezwoleń na prowadzenie działalności gastronomicznej.
6. Wyposażenie lokalu:
a) Stoliki kwadratowe z metalowymi nogami 12 szt.
b) Krzesła stołówkowe z metalowymi nogami 48 szt.
c) Lokal wyposażony jest w separator tłuszczu,
d) Wyposażenia węzła sanitarnego: toaleta , umywalka, lustro,
7. Koszty najmu:
a) miesięczny czynsz najmu,
b) zużycie wody i odprowadzenie nieczystości – na podstawie wskazań sublicznika
c) energia elektryczna – na podstawie wskazań sublicznika
d) ogrzewanie wentylacja mechaniczna – klimatyzacja (opłata proporcjonalna do powierzchni)
e) wywóz odpadów komunalnych- do uzgodnienia, zależy od ilości niezbędnych pojemników na odpady
8. Czas trwania umowy – umowa na czas nieoznaczony z 3–miesięcznym okresem wypowiedzenia lub na czas oznaczony nie dłuższy niż 3 lata.
9. Minimalna stawka czynszu za 1m2 wynosi 40 zł netto.

Oferty prosimy składać do dnia 14.07.2024 r,. na adres e-mail: administracja@muzeumkrakowa.pl

Oferty powinny zawierać:

a) dane oferenta – pełna nazwa, adres siedziby, NIP/Regon, dane kontaktowe,
b) krótki opis prowadzonej aktualnie przez oferenta działalności,
c) koncepcję prowadzenia działalności w lokalu,
d) deklarowaną datę rozpoczęcia działalności,
e) deklarowaną wysokość miesięcznego czynszu najmu netto, z podaniem stawki za 1m2.

Serdecznie zapraszamy do osobistego obejrzenia powierzchni przeznaczonej do wynajęcia.
W sprawie wizji lokalnej prosimy o kontakt z oddziałem „Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego” tel. (12) 61 92 413, w kwestiach organizacyjnych z Działem Administracji, tel. (12) 61 92 337.

Rzut lokalu