Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

4 czerwca - Dzień Otwarty Magistratu Urzędu Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory

Zdjęcie obrazu z Mikołajem Kopernikiem.

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi oraz na zwiedzanie wystawy stałej „Kraków od początku bez końca”.

„W pracowni Mikołaja Kopernika” - warsztaty dla rodzin z dziećmi

4 czerwca br. w  o godz. 12.00 i 14.00 w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35

Osoba prowadząca: Tomasz Karżewicz.

Opis: „Czy wiecie, który wybitny astronom był studentem Akademii Krakowskiej? To oczywiście Mikołaj Kopernik. To właśnie jemu zawdzięczamy udowodnienie faktu, że to nie Ziemia znajduje się w centrum Układu Słonecznego, ale Słońce! To zrewolucjonizowało naukę”. W związku z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, podczas zajęć przyjrzymy się nie tylko postaci wielkiego astronoma, ale także wykonamy własne modele Układu Słonecznego.  

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Limit uczestników: 20 osób.
Rezerwacja miejsc: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60; mail: info@muzeumkrakowa.pl

Wystawa stała „Kraków od początku bez końca” za 1 zł!

4 czerwca br. Muzeum Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych dziejami, kulturą i sztuką Krakowa do zwiedzania nowej wystawy stałej „Kraków od początku bez końca” w Pałacu Krzysztofory za symboliczną złotówkę. Na ekspozycji  historia, magia i legenda Krakowa splatają się z codziennością i współczesnością, tworząc różnorodną, barwną i intrygującą opowieść. Wystawa jest czynna od godz. 10.00 do 18.00, ostatnie wejście zwiedzających tego dnia o godz. 17.00.

Wydarzenia w Pałacu Krzysztofory towarzyszą tegorocznej edycji Dnia Otwartego Magistratu.
Zdjęcie obrazu z Mikołajem Kopernikiem.

Powiązane oddziały