Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

Certyfikat UNESCO dla krakowskiego szopkarstwa

Kolorowe zdjęcie przedstawiające certyfikat

Informacja na temat szopkarstwa

Certyfikat UNESCO już w Krakowie!

22 maja, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. kultury - Robert Piaskowski i zastępca dyrektora Muzeum Krakowa - Adam Świerz, odebrali ceryfikat o wpisaniu szopkarstwa krakowskiegi na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Uroczystość miała miejsce w siedzibie Departamentu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.
Kolorowe zdjęcie przedstawiające certyfikat

Powiązane aktualności