Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Dom Zwierzyniecki zaprasza na wykłady, spacery, zajęcia edukacyjne i do czytelni

Kolorowa fotografia przedstawiająca fasadę Domu Zwierzynieckiego

Szanowni Państwo, z dniem 19 kwietnia zawieszamy czasowo działalność wystawienniczą w Domu Zwierzynieckim, oddziale Muzeum Krakowa.

Nie oznacza to jednak, że oddział zostanie zamknięty.

Zrobimy wszystko, aby pozostał on miejscem ważnym dla okolicznych mieszkańców, nastawionym na pracę z nimi, realizowanie zajęć edukacyjnych, a także badanie i kultywowanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa tej części Krakowa.

Głównym celem Domu Zwierzynieckiego pozostanie wzmacnianie istniejących relacji
z odbiorcami (lokalną społecznością, Radami Dzielnic, szczególnie Dzielnicy VII Zwierzyniec, szkołami
i przedszkolami, Domami Pomocy Społecznej, Warsztatami Terapii Zajęciowej, grupami seniorów przewodnikami krakowskimi…) oraz utrzymanie ich w zmienionych warunkach funkcjonowania (pomimo obostrzeń pandemicznych organizujemy na przykład tradycyjny konkurs na Drzewko Emausowe).

Oddział będzie kontynuował zajęcia edukacyjne dla szkół (zarówno stacjonarne, jak i online). Część z nich zostanie przystosowana do prowadzenia na wolnym powietrzu - w ogrodzie oraz w formie spacerów edukacyjnych. Planowane są także wykłady dla dorosłych oraz spacery w cyklu „Daleko
od Rynku”. Trwają prace nad utworzeniem w wyremontowanej piwnicy czytelni zwierzynieckiej - miejsca spotkań dla mieszkańców.

Muzeum Krakowa planuje także przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami w ramach badania otoczenia społecznego oddziału. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się jeszcze lepiej poznać oczekiwania i potrzeby lokalnej społeczności, dzięki czemu będziemy mogli budować adekwatną do nich ofertę.

Wprowadzane w Domu Zwierzynieckim zmiany są czasowe. W różnych zakresach dotyczą także innych oddziałów Muzeum Krakowa. Wiele z nich wynika m.in. z konieczności wypracowania modelu prowadzenia działalności w warunkach reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwo osób biorących udział w zajęciach i spotkaniach, także tych organizowanych w Domu Zwierzynieckim, jest dla nas szczególnie ważne. To nasza podstawowa zasada.
Kolorowa fotografia przedstawiająca fasadę Domu Zwierzynieckiego

Powiązane oddziały