Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Galeria Bronowice włączyła się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera

Lokalizacja w historycznej dzielnicy miasta zobowiązuje.

Mural na fasadzie inspirowany Młodą Polską, architektura i wystrój budynku, bogaty w secesyjne formy i kwiaty, sama nazwa wreszcie – Galeria Bronowice włącza się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera i staje się najbardziej naturalnym i oczywistym partnerem wydarzeń zapowiadanych na 2023 rok.

Współpraca Galerii z Muzeum Krakowa, w tym z popularną w Bronowicach Rydlówką, zapowiada się naprawdę ciekawie. Tetmajer - czołowy przedstawiciel Młodej Polski, poeta, polityk i działacz niepodległościowy, był jednocześnie utalentowanym malarzem, specjalizującym się w scenach wiejskich. Podkrakowskie Bronowice stanowiły jeden z ulubionych motywów malarskich przełomu XIX i XX wieku, a największą popularność zyskały za sprawą „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Co ciekawe, akcja najsłynniejszego polskiego dramatu odbywała w dworze wspomnianego Włodzimierza Tetmajera, aktywnego uczestnika krakowskiego życia kulturalnego, przyjaciela Lucjana Rydla i Stanisława Wyspiańskiego.

Na początek konkurs „Żywe obrazy Tetmajera”

Niezwykłą okazją, by przenieść się w czasie i zachwycić sielskim krajobrazem Bronowic z końca XIX wieku, jest konkurs „Żywe obrazy Tetmajera” inspirowany twórczością malarza. Zadanie konkursowe jest niezwykłe - należy odtworzyć scenę z wybranego przez siebie dzieła malarskiego Włodzimierza Tetmajera i uwiecznić w postaci fotografii bądź krótkiego filmu. Można startować zarówno w kategorii grupowej (do 16 osób), jak i indywidualnej (do 5 osób). Organizatorzy czekają na prace do 30 czerwca 2023. Prace należy przesyłać na adres: rydlowka@muzeumkrakowa.pl. W mailu trzeba zamieścić treść podaną w 25. punkcie regulaminu. 

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Muzeum Krakowa ufundowało m.in. noclegi w pokojach gościnnych Muzeum i w Pałacu Krzysztofory,  połączone ze zwiedzaniem wybranych wystaw, a Galeria Bronowice karty podarunkowe o wartości 100 zł, 300 zł i 600 zł do wykorzystania w sklepach i punktach usługowych zlokalizowanych na terenie centrum handlowego.

Galeria Bronowice, „Miejsce na Twój Czas”,

to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 65 tys. m2. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta, stwarzając atrakcyjną ofertę dla klientów. Jedną z cech, wyróżniających architekturę Galerii, jest inspiracja krakowską secesją, w subtelny i wyważony sposób wiążąca styl Młodej Polski z nowoczesnością. W Galerii Bronowice znajdziemy sklepy znanych marek z różnych branż i usług, szeroką ofertę restauracyjną oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci, a także specjalną propozycję rozrywkowo-kulturalną. Znajduje się tu ponad 150 sklepów, kawiarni i restauracji, marek znanych i lubianych przez klientów m.in.: największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, salon Media Markt, jak również dodatkowe usługi i propozycje. Należą do nich m.in.: Punkty Obsługi Mieszkańców, punkty Coworking, Strefa Rozrywki dla dzieci, Poczta Polska. Również przed wejściem do Galerii czeka szereg atrakcji - bezpieczny i kolorowy plac zabaw, stoliki i pola do gry w szachy i bule, boisko do koszykówki, skate park. Do dyspozycji przyjeżdżających jest 2 400 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach. Przed Galerią znajduje się także stacja ładowania samochodów elektrycznych, stanowiska naprawy rowerów, a także paczkomat. Inwestorem jest NHOOD Polska.

Sponsor nagród

Powiązane oddziały

Powiązane aktualności