Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Kochasz Kraków jak Wyspiański?

Kolorowy baner akcji

Świętuj z nami urodziny Wyspiańskiego!

Rozstrzygnięcie konkursu!

W ramach akcji #urodzinyWyspiańkiego wybraliśmy trzy najciekawsze nagrania, które chcemy nagrodzić.

  1. Nagranie Józefy Leśniak - zostaliśmy oczarowani i zaczarowani samym tylko słowem! Autorkę zapraszamy na sesję zdjęciową w Rydlówce
  2. Nagranie zbiorowe Julii Banach, Patrycji Lewandowskiej, Wiktorii Manowskiej, Klaudii Polakiewicz, Tymoteusza Radomińskiego, Anny Rudy, Agaty Śliwińskiej i Julii Zbyszyńskiej - doceniamy zaangażowanie i różnorodność interpretacji. Autorów zapraszamy na zwiedzanie VIP wybranego oddziały Muzeum Krakowa
  3. Maciej Luśnia - podoba nam się energia i optymizm tej interpretacji. Autora zapraszamy na Wieżę Ratuszową, by zabił w dzwon Bolesław.

Wszystkim biorącym udział w akcji #urodzinyWyspiańskiego dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok!
Weź udział w internetowej zabawie Muzeum Krakowa i odczytaj lub wyrecytuj wiersz Wyspiańskiego „O, kocham Kraków”. Miejsce i forma akcji są dowolne.
Nagranie swojej interpretacji wiersza umieść 15 stycznia 2021, w dniu urodzin artysty, na swoim profilu w mediach społecznościowych. Do nagrania koniecznie dodaj #urodziny Wyspiańskiego.
Możesz też przesłać swoje nagranie do Muzeum Krakowa na adres rydlowka@muzeumkrakowa.pl Spośród nadesłanych do 31 stycznia 2021 r. nagrań wybierzemy trzy najciekawsze, a ich autorów nagrodzimy niebanalnymi prezentami, jak sesja fotograficzna w Rydlówce, zwiedzanie VIP wybranego oddziału Muzeum Krakowa czy możliwość zabicia w dzwon Bolesław na Wieży Ratuszowej.

Uczniowie szkoły w Kwidzynie

Maciej Luśnia

Józefa Leśniak

Kolorowy baner akcji

Regulamin

Powiązane oddziały