Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

„Paloma”, czyli gołębie na wystawie „Kraków od początku, bez końca”

Kolorowa grafika. Fragment obrazu. Dwa gołębie.

Od 19 kwietnia do końca września zapraszamy do oglądania projektu Bożeny Knecht „Paloma”. Projekt jest najnowszą częścią wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca” w Pałacu Krzysztofory.

Gołębie jako jeden z symboli Krakowa i najczęściej spotykanych zwierząt naszego miasta mają swoje stałe miejsce na wystawie „Kraków od początku, bez końca”. Jednocześnie opinie mieszkańców na temat ich obecności są podzielone. Dlatego postanowiliśmy oddać głos Bożenie Knecht – artystce i krakowiance, która ze szczególną wrażliwością pochyla się nad losem gołębi, żyjących w mieście, niekiedy w trudnych warunkach. Od 19 kwietnia do końca września zapraszamy do oglądania projektu „Paloma”, który nie tylko opowiada o relacjach między gołębiami i krakowianami, ale również prezentuje go jako symbol podwawelskiego grodu. Interwencja prezentowana jest na wystawie „Kraków od początku, bez końca”, w części poświęconej krakowskiej naturze.
Kolorowa grafika. Fragment obrazu. Dwa gołębie.

Powiązane oddziały