Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Widok na krakowian – Jerzy Nowosielski

Kolorowy obraz. Mężczyzna w okularach. Grafika: Jerzy Nowosielski, Selfportrait, 1976, oil on canvas, 50 x 70 cm

Zapraszamy na nową odsłonę projektu „Widok na krakowian”, który jest częścią wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca” w Pałacu Krzysztofory

Rok Jerzego Nowosielskiego

Sejm ustanowił 2023 rok - Rokiem Jerzego Nowosielskiego, dlatego do maja przypominać będziemy postać tego nietuzinkowego artysty związanego z Krakowem, który sztukę współczesną połączył ze stylistyką zaczerpniętą z ikon. Od 11 stycznia przedmioty pokazywane w ramach prezentacji będzie można podziwiać na wystawie stałej „Kraków od początku, bez końca”.

„Widok na krakowian”

Projekt „Widok na krakowian”, który jest częścią wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca” w Pałacu Krzysztofory, pozwala co kilka miesięcy przedstawić kolejne ważne dla miasta postaci, dzięki przedmiotom które użytkowali i do których byli przywiązani. Tym razem zostały one udostępnione przez Fundację Nowosielskich, działającą przy Galerii Starmach, która zainicjowała idee Roku  Jerzego Nowosielskiego, a 17 stycznia otwiera własną wystawę „Pracownia Jerzego Nowosielskiego”. Nowa odsłona cyklu „Widok na krakowian”, poświęcona Nowosielskiemu będzie dostępna do maja 2023 r., w ramach biletu na wystawę stałą „Kraków od początku, bez końca”.
Kolorowy obraz. Mężczyzna w okularach. Grafika: Jerzy Nowosielski, Selfportrait, 1976, oil on canvas, 50 x 70 cm