Wyniki IX konkursu na najpiękniejsze drzewko Emausowe

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu na najpiękniejsze drzewko Emausowe.

Tegoroczny konkurs miał miejsce w sobotę 1 kwietnia. Na skwer przed klasztorem Norbertanek przyniesiono 64 drzewka, różnej wielkości i wykonanych różnorodnymi technikami. Po zarejestrowaniu konkursowych prac, do ich oceniania przystąpiło jury, które wybrało najpiękniejsze drzewka w sześciu kategoriach: dziecięcej (do 12 lat), młodzieżowej (12–18 lat), dorosłych (powyżej 18 lat), kategorii rodzinnej, w której oceniano również drzewka wykonane przez grupy przedszkolne i szkolne, oraz w kategorii grup instytucjonalnych dorosłych. Oceniano także prace w kategorii drzewek tradycyjnych, które powinny być rzeźbione w drewnie, malowane, z figurką ptaka na sprężynce.

Jury w składzie: Anna Śliwa-Suchowiak (przewodnicząca), Katarzyna Piotrowska, Izabela Biniek, Szczęsny Filipiak, Julia Mach, Iwona Chamielec, Krystyna Reinfuss-Janusz, Małgorzata Hordyniec, Andrzej Szoka, Małgorzata Niechaj, Barbara Wiśniewska-Purchla, Michał Kozioł, Piotr Boroń, Stanisław Malik, Antoni Stąpor i Marzena Florkowska oceniało zgodność z symboliką drzewka życia, ogólne wrażenie estetyczne, oryginalne ujęcie tematu, pomysłowość, jakość wykonania oraz kompozycję.
Oto tegoroczni zwycięzcy:

W kategorii drzewka dziecięce:

• I miejsce zdobyła Klara Rynkar  (drzewko nr 35)
  • II miejsce zdobyła Marcelina Baster (drzewko nr 12)
  • III miejsce zdobyła Antonina Solecka (drzewko nr 38)
Jury postanowiło również przyznać cztery równorzędne wyróżnienia:
  • Bartłomiej Szwast (drzewko nr 17)
  • Gabriela Gawlik (drzewko nr 36)
  • Zosia Kamczyc i Mikołaj Kamczyc (drzewko nr 39 )
  • Ignacy Bąkowski (drzewko nr 44)

W kategorii drzewka młodzieżowe:

• I miejsce zdobył Norbert Górnisiewicz (drzewko nr 23)
  • II miejsce zdobyła Katarzyna Strzelczyk (drzewko nr 46)
  • III miejsce zdobyła Patrycja Baster (drzewko nr 11)

W kategorii drzewka dorosłych:

• I miejsce zdobyli Robert Frasik, Barbara Frasik i Joanna Bochenek (drzewko nr 32)
  • II miejsce zdobyła Dorota Bury-Nabiałkowska (drzewko nr 42)
  • III miejsce zdobyła Bernadeta Walczak (drzewko nr 34)
Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie:
  • Andrzej Majewski (drzewko nr 52)

W kategorii drzewka rodzinne i grupowe dziecięce:

• I miejsce zdobyła Grupa Tęczowe Żyrafy z Przedszkola Żyrafa w Krakowie (drzewko nr 29)
  • II miejsce zdobyli Ignacy Piwowarczyk i Sebastian Piwowarczyk (drzewko nr 26)
  • III miejsce zdobyła klasa I c ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Krakowie (drzewko nr 63)
Jury postanowiło również przyznać cztery równorzędne wyróżnienia, które otrzymali:
  • Klaudia, Łukasz, Amelia i Miłosz Waśko (drzewko nr 51)
  • Ewa Górnicka, Urszula Król, Piotr Król, Hanna Brzezińska, Aleksandra Borodkina z MDK im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie (drzewko nr 57),
  • Lena Jakubowska, Ola Jakubowska,Zoja Węgrzyn z klasy 3 a ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie (drzewko nr 59)
  • Jan Szczepańczyk, Teodor Legutko, Robert Buchwald ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie (drzewko nr 60)

W kategorii drzewka grupowe dorosłych:

• I miejsce zdobyły Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Królowej Jadwigi 81 w Krakowie  (drzewko nr 31)
  • II miejsce zdobyli Barbara Cywa, Bogumiła Lenczowska, Jolanta Szot-Duda,Krystyna Ostrowska, Lidia Bąk, Ewa Karpierz, Mirosława Winnicka-Laskowska, Elżbieta Orawiec, Urszula Madej z Centrum Aktywności Seniorów „Bronowice” (drzewko nr 54)
  • III miejsce zdobyli Henryk Micimiński, Zofia Żwirek, Krystyna Krawczyk, Danuta Wójtowicz, Danuta Okrutniak z Klubu Senior+ w Zabierzowie (drzewko nr 1)
Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie, które otrzymali:
  • Michał Wiśniewski, Kamil Gach, Hubert Twardowski, Kinga Gach, Aleksander Kozaczka z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie (drzewko nr 53)

W kategorii drzewka tradycyjne:

Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody I:

• I miejsce zdobył Wiesław Piwowarczyk (drzewko nr 37) oraz Anna Reguła (drzewko nr 27)
  • II miejsce zdobyła Marta Górnisiewicz (drzewko nr 20)
  • III miejsce zdobył Wiesław Grzesiczak (drzewko nr 4)
Ogłoszenie wyników miało miejsce w Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia 2023 roku o godzinie 12.00 w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Tego dnia swego faworyta wybrała również publiczność, według której najpiękniejsze jest drzewko nr 32 autorstwa Roberta Frasika, Barbary Frasik i Joanny Bochenek.

Tegoroczne drzewka emausowe można obecnie podziwiać na pokonkursowej wystawie w arkadach Pałacu Krzysztofory od 10 kwietnia do 14 maja.

Zwycięzcom gratulujemy, a Państwa zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok!

Partnerem wydarzenia jest:

Sponsorem wydarzenia jest: