Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Darcie pierza, czyli wspólne haftowanie dla dorosłych

Najważniejsze informacje
Opłata: 20 zł
bilet do nabycia na stronie www.bilety.muzeumkrakowa.pl

Darcie pierza to synonim spotkania w babskim gronie.

Monotonną pracę, jaką było wyskubywanie puchu, wykonywało się wspólnie, w gronie kobiet w różnym wieku, urozmaicały ją rozmowy, opowieści, plotki i śpiew. Dzięki temu darcie pierza stawało się więc wspaniałą okazją do barwnego, towarzyskiego spotkania.
W Rydlówce nie będziemy może dosłownie drzeć pierza, ale chcemy odtworzyć atmosferę tamtych wieczorów. Okazją do spotkania będzie wspólne haftowanie – dedykowane zarówno rozpoczynającym przygodę z igłą jak i doświadczanym hafciarkom. A jak to podczas spotkań bywa, będzie i drobny poczęstunek i czas na rozmowy oraz żarty tak by każdy mógł poczuć się jak w domu i miło spędzić wieczór.
Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Rady Dzielnicy VI
Najważniejsze informacje