Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Darcie pierza, czyli wspólne kaligrafowanie dla dorosłych

Najważniejsze informacje
Opłata: 20 zł
bilet do nabycia na stronie www.bilety.muzeumkrakowa.pl

Darcie pierza to synonim spotkania w babskim gronie.

Monotonną pracę, jaką było wyskubywanie puchu, wykonywało się wspólnie, w gronie kobiet w różnym wieku, urozmaicały ją rozmowy, opowieści, plotki i śpiew. Dzięki temu darcie pierza stawało się więc wspaniałą okazją do barwnego, towarzyskiego spotkania.
W Rydlówce nie będziemy może dosłownie drzeć pierza, ale chcemy odtworzyć atmosferę tamtych wieczorów. Okazją do spotkania będzie wspólna nauka kaligrafii. Kaligrafia to nie tylko piękne litery, ale także ekspresja myśli i emocji. Własnoręcznie napisany list lub bilecik to wyjątkowy sposób na wyrażenie swoich uczuć. To także znakomita okazja do wyciszenia się i zwolnienia tempa, bowiem sztuka pisania wymaga uważności i spokoju.
Warsztaty poprowadzi Dominika Furgał, która już od siedmiu lat zajmuje się kaligrafią i uczy innych jak tworzyć swoje własne dzieła.
Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Rady Dzielnicy VI
Najważniejsze informacje