Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Dawne świąteczne zwyczaje – w ramach Muzeum od kołyski

Najważniejsze informacje
Bilet w wysokości 20 zł (rodzic lub opiekun)
Rezerwacja i zakup biletów: Centrum Obsługi Zwiedzających, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, godziny otwarcia: poniedziałek–niedziela 10.00–19.00, tel.: (12) 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Muzeum od kołyski to cykl zajęć, który adresowany jest do rodziców i opiekunów dzieci (do 2 roku życia) oraz rodziców spodziewających się potomstwa.

Gdy nadchodzi grudzień, większość z nas zaczyna wyglądać już z dawna wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Myślimy o ubieraniu choinki i spędzaniu czasu w gronie rodziny. Szczególnie w główkach dzieci kiełkują myśli o łakociach – cytrusach, pierniczkach, gorącej czekoladzie. Jakie jednak były zwyczaje świąteczne w przeszłości? Czym były podłaźniczka, światy i pająki? Czy zupa z sago była smakołykiem? Na te i więcej pytań odpowiemy w czasie wyjątkowego, świątecznego spotkania w ramach cyklu Muzeum od Kołyski. Zapraszamy na spotkanie z naszymi Śnieżynkami, które przybliżą Państwu historię tego, skąd w Krakowie wzięła się choinka i gdzie kupowano najsmaczniejsze pierniki!

Prowadzenie: Małgorzata Kuciel i Anna Magiera

– miejsce zbiórki: parter Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35
– zajęcia odbywać będą się w przestrzeni SPOTKA, w Pałacu Krzysztofory, gdzie znajdują się toalety oraz kuchnia
– do wejścia prowadzi kilka schodków, po których trzeba będzie wynieść wózek (możliwa ewentualna pomoc ochrony)