W dniu 29 października (wtorek) w godz. 9:00-14:00 Fabryka Emalia Oskara Schindlera będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Link
Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Herbaciany pokład - warsztaty ze sztuki parzenia herbaty

Najważniejsze informacje
  • Przystań Muzeum, Miejsce zbiórki: Przystań Muzeum
  • UWAGA - zmiana lokalizacji. Ze względu na niski stan wody musieliśmy przenieść nasze łodzie 350 m niżej, tj. https://maps.app.goo.gl/tszWXwnP7b6NLFTy9
  • Jak do nas trafić? Jesteśmy na wysokości ul. Jaskółczej, od strony Jubilatu należy zejść nad Wisłę, bulwarem Rodła kierując się w stronę Klasztoru Norbertanek.
  • Nasz galar poznać można po fladze MK na maszcie oraz wystawie zdjęć umieszczonej na galarze. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt pod numerem: 453 023 934
  • Bilety do nabycia w Centrum Obsługi Zwiedzających, parter Pałacu Krzysztofory; godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (+48) 12 426 50 60 lub online (do 9.11 do godz. 14:30)
  • Spływ potrwa ok. 2h.

Zapraszamy na nietypowe warsztaty, połączone ze spływem najpiękniejszą z rzek!

Jesień przewrotną jest. Z jednej strony szykujemy się na sen zimowy, a chłodniejsze fronty nie zachęcają do wyjścia z domu. Ale kiedy świeci słońce, to chociaż nam chłodno – z nieba mży albo wieje, jednak wychodzimy na pole, żeby pooglądać żółciejące i brązowiejące liście krakowskich drzew.

Przystań Muzeum Krakowa również powoli szykuje się do sezonowej przerwy. Galarami będziemy pływać mniej, a potem już prawie wcale – aż do wiosny! Zanim jednak, wykorzystujemy ostatnie chwile dobrej pogody i wskakujemy na pokład!

Z tej okazji zapraszamy na warsztaty herbaciane na galarze w wersji jesiennej. Wypłyniemy odrobinę poza centrum, pooglądamy krajobrazy i dowiemy się ciekawostek o tych najbardziej rozgrzewających, pełnych smaku herbatach, które doskonale pasują do chłodniejszej, jesiennej aury. Porozmawiamy o sztuce ich parzenia, legendach z nimi związanych i oczywiście wypróbujemy jak smakują.

Spotkanie zorganizują Matylda Wejdman, która poprowadzi statek w górę rzeki i Daria Karwacka, która zorganizuje warsztat herbaciany.

Ubierzcie się ciepło! Zapewniamy kocyki i rozgrzewające czarki pełne herbaty. W razie całkowitego zepsucia się pogody będziemy informowały telefonicznie o odwołaniu warsztato-rejsu albo jego przeniesieniu na dzień następny.
Najważniejsze informacje
  • Przystań Muzeum, Miejsce zbiórki: Przystań Muzeum