Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Łyżką, nożem i widelcem, czyli smaki PRL-u i nie tylko. O gastronomii w Nowej Hucie

Kolorowa grafika. Linearny rysunek Barbakanu.
Najważniejsze informacje
Bilety w cenie 20 zł do nabycia online na stronie https://bilety.mhk.pl lub w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Miejsce zbiórki: Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1

Chcąc przybliżyć smakowity temat krakowskich lokali gastronomicznych, zapraszamy na kolejny cykl spacerów w ramach Akademii Kraków, podczas których powędrujemy śladami smaków: „Smakowity Kraków”.

Bary, bary mleczne, restauracje i kawiarnie to typy lokali, których w czasach PRL-u nie brakowało. Wycieczka będzie opowieścią o szeroko rozumianej gastronomii w Nowej Hucie. Poznamy historię nieistniejących oraz działających do dziś nowohuckich lokali gastronomicznych. Stylowa, Gigant, Arkadia, Wisła, Centralny to tylko niektóre z nazw takich miejsc, które żyją w świadomości mieszkańców Nowej Huty. Dowiemy się, jak wyglądało ich codzienne funkcjonowanie w PRL-u i po 1989 roku, jak przez dekady zmieniało się menu, poznamy szereg anegdot ze szczyptą „legend miejskich”, a całość opowieści uzupełnimy artykułami prasowymi z różnych lat i fotografiami ze zbiorów Muzeum Krakowa.

Prowadzenie: Piotr Kapusta
Czas trwania: ok. 1,5–2 godz.
Kolorowa grafika. Linearny rysunek Barbakanu.
Najważniejsze informacje

Miejsce zbiórki: Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1