Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Najważniejsze informacje
Limit osób: 40
Udział bezpłatny.
Rezerwacja COZ: Rynek Główny 35, telefon: (12) 426 50 60, email: info@muzeumkrakowa.pl

Zapraszamy na Herbatkę u Rydlów.

Podczas wykładu o motywach roślinnych w sztuce przyjrzymy się różnym sposobom przedstawiania tego tematu przez artystów. Szczególnie uwzględnione zostaną okresy, w których ukazywanie flory miało wyjątkowe znaczenie w zakresie treści, czy pewnych rozwiązań formalnych. Przyjrzymy się, zatem ornamentowi, poprzez który od czasów starożytnych modyfikowane były różne motywy roślinne, a także przedstawieniom kwiatów u małych mistrzów holenderskich w dobie baroku. Skoncentrujemy się na sztuce młodej polski i sposobie stylizacji motywów roślinnych. Zakończymy na sztuce wieku XX i kierunkach awangardowych.

Osoba prowadząca: Jagoda Żarnowiecka

Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Rady Dzielnicy VI