Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Siłaczki – w ramach Muzeum od kołyski

Najważniejsze informacje
Bilet w wysokości 20 zł (rodzic lub opiekun)
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, godziny otwarcia: poniedziałek–niedziela 10.00–19.00, tel.: (12) 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Zakup biletów: kasa oddziału Kamienica Hipolitów
Muzeum od kołyski to cykl zajęć, który adresowany jest do rodziców i opiekunów dzieci (do 2 roku życia) oraz rodziców spodziewających się potomstwa.

Wystawa Siłaczki to przedstawienie dziejów życia mieszkanek Krakowa od czasów średniowiecznych po współczesność. Otwarta została po ponad 100 latach od daty ogłoszenia dekretu o prawie wyborczym dla Polek oraz uchwaleniu konstytucji marcowej, w której ustawowo to prawo zostało zagwarantowane. Na ekspozycji pokazane zostały przemiany społeczne, polityczne, obyczajowe i kulturalne, które miały znaczenie dla emancypacji kobiet i ich dążeń do stania się pełnoprawnymi obywatelkami. Zwiedzający wystawę poznają sylwetki silnych osobowości, jak legendarna pierwsza studenta – Nawojka, a także pierwszych „magister fermacyji”. Nie zabraknie takich sław, jak aktorki Helena Modrzejewska i Antonina Hoffmann, czy ikony polskiej sztuki XX wieku w osobie Zofii Stryjeńskiej. Ważnymi postaciami będą także królowa: przedwojennego tenisa – Jadwiga Jędrzejowska oraz ilustratorska przedwojennego „Vogue’a” – Alicja Halicka.

Prowadzenie: Michał Hankus

– zajęcia odbywają się w Oddziale Kamienica Hipolitów, piętro I i II
– w budynku nie ma windy, na wystawę można dotrzeć po drewnianych schodach. Należy zachować ostrożność, gdyż schody są strome i nierównej wysokości
– toaleta dostępna na parterze wyposażona jest w przewijak