Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Zmysłowe miasto – w ramach Muzeum od kołyski

Najważniejsze informacje
Bilet w wysokości 20 zł (rodzic lub opiekun)
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, godziny otwarcia: poniedziałek–niedziela 10.00–19.00, tel.: (12) 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Zakup biletów: kasa oddziału Muzeum Podgórza
Muzeum od kołyski to cykl zajęć, który adresowany jest do rodziców i opiekunów dzieci (do 2 roku życia) oraz rodziców spodziewających się potomstwa.

Nasza pamięć przechowuje sensualne znaki przeszłości. Nie są to tylko obrazy, ale także zapachy, smaki, pamięć o wrażeniach dotykowych. Niektórzy naukowcy przekonują, że przywołując te wrażenia mamy do czynienia z synestezją, czyli jednoczesnym odczuwaniem różnymi zmysłami i odbieraniem bodźców w nieco pomieszany, ale kompletny sposób. Wystawa Zmysłowe miasto przywołuje wspomnienia i współczesne wrażenia związane z Podgórzem postrzegane poprzez różne zmysły. Ktoś wspomina zapach fiołów, ktoś inny smak jabłek z grandy, czy radosne śmiechy podczas kręcenia się na karuzeli. Podczas oprowadzania wspólnie posłuchamy dźwięków miasta, popatrzymy w nietypowy sposób na Podgórze, przywołamy smaki i zapachy, a także poznamy świat innymi zmysłami.

Prowadzenie: Katarzyna Bury

– zajęcia odbywają się w oddziale Muzeum Podgórza, piętro I
– w budynku znajduje się winda, którą można dotrzeć na wystawę
– na wystawę można wjechać wózkiem, jednak z uwagi na aranżację ekspozycji, przy większej ilości wózków, może być utrudnione poruszanie się po niej. Zachęcamy do przygotowania chust, gdyby zaszła konieczność pozostawienia wózka w szatni