Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Piasecki vs. Wedel i jadalne kasztany, czyli w słodkim Krakowie

Kolorowa grafika. Linearny rysunek Barbakanu.
Najważniejsze informacje
Bilety w cenie 20 zł do nabycia online na stronie https://bilety.mhk.pl lub w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Chcąc przybliżyć smakowity temat krakowskich lokali gastronomicznych, zapraszamy na kolejny cykl spacerów w ramach Akademii Kraków, podczas których powędrujemy śladami smaków: „Smakowity Kraków”.

Niezależnie od epoki kakao, karmelki, ciastka, egzotyczne owoce i lody uważane były za najwspanialsze łakocie, uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Gdzie natomiast krakowianie raczyli się gorącą czekoladą, kto sprzedawał przepyszne pierniki, i jak rozwijała się rywalizacja między Piaseckim a Wedlem? Na te i inne pytania odpowiemy w czasie naszego słodkiego spaceru! Poznamy także kilka przepisów na dawne słodycze – być może na leguminę lub zupę czekoladową? Zapraszamy!

Prowadzenie: Małgorzata Kuciel
Czas trwania: ok. 1,5–2 godz.
Kolorowa grafika. Linearny rysunek Barbakanu.
Najważniejsze informacje

Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35