Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Udział bezpłatny.
Sala Miedziana.

Zapraszamy na wykład.

Drzewo w życiu człowieka pełni rolę niebagatelną. Daje schronienie i pokarm, jest symbolem zakorzenienia, ale i wiecznej zmiany, wiecznego odradzania się życia. W wierzeniach naszych przodków niemal w każdym zakątku świata drzewa pełniły funkcję magiczną i sakralną, stając się niezbędnym elementem kosmogonii. Wizerunki drzew towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, niosąc ze sobą przekraczającą widzialną rzeczywistość głębszą, symboliczną treść. Wędrując po świecie można, zatem ze zdziwieniem odkryć, że nasze, krakowskie drzewko emausowe ma swoje odpowiedniki, wizualne czy symboliczne, w wielu krajach, na niemal wszystkich kontynentach.

Na wspólną wyprawę przez świat w poszukiwaniu drzewa życia zaprasza Maria Lempart, historyk, przewodnik krakowski, kustosz Muzeum Krakowa, kurator pokonkursowej wystawy drzewek emausowych.
Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny.
Sala Miedziana.

Mecenas Muzeum Krakowa

Logo Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Sponsorzy oraz partnerzy wydarzenia:

Powiązane wydarzenia