Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Spotkanie z introligatorem - Klinika dla rzeczy

Najważniejsze informacje
  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
  • Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
  • Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
  • Koszt zajęć – 30 zł
  • Liczba miejsc: 12 osób
  • Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60
  • Uwaga – rezerwacja na kolejne zajęcia możliwa jest od następnego dnia po przeprowadzeniu poprzedniego spotkania w ramach cyklu.
Z muzealnej kolekcji MHK zaprezentujemy różne rodzaje opraw introligatorskich. Poznamy narzędzia, z jakich korzysta introligator w codziennej pracy, również tych wykorzystywanych do tłoczenia na artystycznych skórzanych oprawach. Zapoznamy się z papierem klajstrowym oraz opowiemy jak go wykonać samodzielnie w domu. Każdy uczestnik będzie miał możliwość spróbowania swoich sił przy szyciu gazety codziennej na szywnicy introligatorskiej!
Klinika dla rzeczy to cykl spotkań realizowanych w muzealnych pracowniach konserwacji. Uczestnikom zaprezentowane zostaną obszary, metody oraz specyfika pracy typowa dla dziedziny konserwacji zabytków na podstawie wybranych obiektów muzealnych. Ważnym elementem cyklu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu konserwacji i prewencji. Zapraszamy do udziału pasjonatów i miłośników rzeczy pięknych, a także osoby poszukujące fachowej porady jak zadbać o rodzinne pamiątki.
Najważniejsze informacje
  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
  • Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
  • Koszt zajęć – 30 zł
  • Liczba miejsc: 12 osób