Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Spotkanie z konserwatorem mebli - Klinika dla rzeczy

Najważniejsze informacje
  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
  • Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
  • Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
  • Koszt zajęć – 30 zł
  • Liczba miejsc: 12 osób
  • Bilety można zakupić on-line, w kasie Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60 oraz w kasie oddziału Thesaurus Cracoviensis
Spotkanie rozpocznie wykład, w którym pokażemy rodzaje i sposoby zastosowania drewna w rzemiośle i sztuce. Szczególną uwagę poświęcimy pozłotnictwu. Pokażemy i zachęcimy uczestników do wykonania prób barwienia, politurowania i złocenia elementów drewnianych. Udzielimy porad z dziedziny konserwacji mebli i rzemiosła artystycznego.
Klinika dla rzeczy to cykl spotkań realizowanych w muzealnych pracowniach konserwacji. Uczestnikom zaprezentowane zostaną obszary, metody oraz specyfika pracy typowa dla dziedziny konserwacji zabytków na podstawie wybranych obiektów muzealnych. Ważnym elementem cyklu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu konserwacji i prewencji. Zapraszamy do udziału pasjonatów i miłośników rzeczy pięknych, a także osoby poszukujące fachowej porady jak zadbać o rodzinne pamiątki.
Najważniejsze informacje
  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
  • Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
  • Koszt zajęć – 30 zł
  • Liczba miejsc: 12 osób