Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Widok na krakowian – Zofia i Andrzej Darowscy

Najważniejsze informacje
Miejsce: Wystawa stała "Kraków od początku, bez końca"
Czas trwania: 17.09.2024-14.03.2025
Otwarcie: 17 września o 17.30 w Sali Fontanowskiej
Zapraszamy na nową odsłonę projektu „Widok na krakowian”, który jest częścią wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca” w Pałacu Krzysztofory. Od 17 września bohaterami cyklu stanie się małżeństwo krakowskich ilustratorów Zofia i Andrzej Darowscy. Ich prace wzbogacały liczne książki m.in. Wydawnictwa Literackiego i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Na naszej ekspozycji zaprezentowane zostaną ilustracje z dziecięcych publikacji, tworząc na wystawie stałej ścieżkę dla najmłodszych zwiedzających.
Czytając i oglądając książkę często umyka nam nazwisko osób tworzących ilustracje. Tym bardziej cenna jest inicjatywa Marty Darowskiej, córki Zofii i Andrzeja, dzięki której możemy pokazac ich osobiste przedmioty i dzieła. Nie tylko przypominamy ich pracę, ale też pragniemy pokazać jej prawdziwy wymiar. W wydawnictwach często kolorystyka była mniej wyrazista niż w barwnych oryginałach, które będą Państwo mogli zobaczyć na ekspozycji.
Najważniejsze informacje
Miejsce: Wystawa stała "Kraków od początku, bez końca"
Czas trwania: 17.09.2024-14.03.2025
Otwarcie: 17 września o 17.30 w Sali Fontanowskiej