Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Kolorowe zdjęcie Pani Anny Chachulskiej trzymającej ilustrację.
Najważniejsze informacje
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat
Limit osób: 50 osób
Cena: 15 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,
tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Czy znacie legendy wawelskie? Najbardziej znana jest o potworze, który dręczył mieszkańców w czasach legendarnego króla Kraka. Jednak Smoka nikomu przedstawiać nie trzeba, ale czy wiecie kim jest Stańczyk i jak z dworzan zażartował. O nich i ich losach dowiecie się za sprawą naszego gościa, Pani Anny Chachulskiej, która wprowadzi nas w bajkowy świat natchniony prawdziwymi zdarzeniami, ale czy takimi prawdziwymi? Przekonajcie się sami.
Osoba prowadząca: Tomasz Karżewicz, Anna Chachulska

Anna Chachulska – Historyk sztuki, emerytowana kierownik Działu Oświatowego Zamku Królewskiego na Wawelu oraz ceniona instruktor harcerska. Przez lata prowadziła niezliczoną ilość lekcji muzealnych dla dzieci oraz zajęć dla nauczycieli, ponadto jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.
Kolorowe zdjęcie Pani Anny Chachulskiej trzymającej ilustrację.
Najważniejsze informacje
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat
Limit osób: 50 osób
Cena: 15 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)