Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Najważniejsze informacje
  • Gdzie: Wystawa stała „Kraków od początku, bez końca”, Pałac Krzysztofory
  • Grupa wiekowa odbiorców: 4-10 lat
  • Limit uczetników: 50 osób
  • Cena: 20 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)
  • Konieczność rezerwacji oraz zakup biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Kraków nie byłby tym samym miastem, gdyby nie jego mieszkańcy... no i oczywiście mieszkanki. Krakowianki od zawsze miały ogromny wpływ na swoje miasto i jego rozwój. Choć świadomość wielkiego udziału kobiet w historii z każdym rokiem rośnie, wciąż zbyt często o nim zapominamy. Pora to zmienić! Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie” poznamy historię Nawojki, czyli pierwszej studentki, która pomimo zakazom podstępem wdarła się na Akademię Krakowską i, choć pod męskiem przebraniem, spełniała swoje marzenia. Następnie wybierzemy się na spacer po wystawie "Kraków od początku bez końca" i poszukamy na niej kobiet. Porozmawiamy o emancypacji kobiet oraz o tym, jak walczyły o prawa obywatelskie, dostęp do edukacji i swoją przestrzeń w Krakowie.

Alicja Zioło

Przewodniczka i aktywistka, która przybliża historię Krakowa i opowieści o mieście, nie tylko turystom, ale i samym mieszkańcom. Propagatorka idei slow tourismu, dzięki której zwiedzanie staje się dużo bardziej świadome, autentyczne i przyjemne. Specjalistka w zakresie herstorii i autorka książki „Krakowianki. Twarze polskiej herstorii”, w której opowiada o kobietach, krakowiankach, które zmieniły bieg historii Polski.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.

Najważniejsze informacje
  • Gdzie: Wystawa stała „Kraków od początku, bez końca”, Pałac Krzysztofory
  • Grupa wiekowa odbiorców: 4-10 lat
  • Limit uczetników: 50 osób