Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Codzienność okupowanego Krakowa i jego mieszkańców

Najważniejsze informacje:
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne, warsztaty edukacyjne, spacery miejskie, gry i questingi jednak nie mniej niż 200 zł od grupy15.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny jednak nie mniej niż 200 zł od grupy22.00 zł
Wycieczki objazdowe realizowane w Muzeum Nowej Huty jednak nie mniej niż 200 zł od grupy* *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie15.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne zajęcia!

Warsztaty w przestrzeni wystawy Kraków – czas okupacji 1939–1945
Czas trwania: 90 minut
  • edukacja historyczna

Warsztat ma na celu przybliżenie zagadnienia życia codziennego w Krakowie w latach 1939–1945, w trakcie niemieckiej okupacji. Celem zajęć jest pokazanie, jak w tym czasie radzili sobie polscy, żydowscy, ale także niemieccy mieszkańcy miasta oraz zestawienie tych trzech zupełnie różnych perspektyw. Za pomocą lokalnej mikrohistorii mieszkańców Krakowa uczestnicy dowiedzą się, jak potężny wpływ na życie codzienne miała polityka rasowa okupanta oraz decyzje władz nazistowskich o znaczeniu międzynarodowym. Uczestnicy poznają emocje, obawy i nadzieje oraz problemy i dylematy dnia codziennego, które dotyczyły mieszkańców okupacyjnego Krakowa.

Słowa kluczowe:

życie codzienne w Krakowie w trakcie okupacji, germanizacja miasta, polityka rasowa III Rzeszy, mikrohistoria
Najważniejsze informacje:
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy