Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Strona korzysta z ciasteczek!

Materiały edukacyjne

Szanowni Państwo,

Muzeum Krakowa przedstawia opracowane w 2020 r. materiały edukacyjne pt.: „KL Plaszow. 4 km od Rynku Głównego”, które zawierają informacje pomocne w nauczaniu o historii obozu.

Intencją autorów było stworzenie zestawu umożliwiającego zrealizowanie lekcji w szkołach, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym.

Przygotowany zestaw (pdf) składa się z trzech części:
I – historia KL Plaszow (również w wersji na czytniki),
II – informacje dla nauczycieli,
III – prezentacja umożliwiająca przeprowadzenie zajęć.


Prezentację podzielono na dwie części: Wprowadzenie (przewidziane do realizacji w trakcie jednej godziny lekcyjnej) oraz KL Plaszow (dwie godziny lekcyjne).

 
Treści zawarte w materiałach dotyczą kwestii trudnych: śmierci, cierpienia i ludobójstwa – dlatego rekomendujemy je uczniom liceów lub ostatnich klas szkół podstawowych. Jednak ostateczną ocenę w tym względzie pozostawiamy edukatorom.

Twórcy materiałów edukacyjnych mają nadzieję, że zawarte w nich informacje umożliwią poznanie przez uczniów historii KL Plaszow. Materiały te pomogą także w przeprowadzeniu spaceru edukacyjnego po terenie poobozowym, którego przestrzeń dzięki lekcjom na temat obozu stanie się czytelna dla młodych odwiedzających.

 

Wszelkie uwagi i pytania do Autorek prosimy kierować na adres mailowy: plaszow@muzeumkrakowa.pl

Pliki do pobrania