Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Zaproszenie do składania ofert najmu lokalu użytkowego w oddziale „Pałac Krzysztofory” w Krakowie – kawiarnia społeczna

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza Państwa do składania ofert najmu powierzchni użytkowej w oddziale „Pałac Krzysztofory”, zlokalizowanym w Krakowie, Rynek Główny 35 przeznaczonej na prowadzenie kawiarni społecznej.

I. Podmioty uprawnione do składania ofert.

Do składania ofert zapraszamy podmioty będące przedsiębiorstwem społecznym lub podmiotem ekonomii społecznej prowadzące przez okres minimum 3 lat działalność skierowaną do osób zagrożonych wykluczeniem opisanych w  Ustawie o ekonomii społecznej z dnia 05.08.2022 r., które to pomioty posiadają równocześnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej w wymiarze co najmniej 2 lat.

II. Opis oferty najmu lokalu:

1.       Oferta obejmuje najem lokalu o powierzchni użytkowej 44,12 m2, zlokalizowanego w Pałacu Krzysztofory, na poziomie 0, z wejściem od strony pasażu Pałacu; wejście do pasażu jest możliwe zarówno od strony Rynku Głównego oraz od strony ulicy Szczepańskiej.
2.       Lokal przeznaczony jest na prowadzenie kawiarni społecznej, aktywizującej osoby z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
3.       W ofercie kawiarni winny znaleźć się tradycyjne krakowskie przysmaki słone i słodkie.
4.       W lokalu istnieje możliwość sprzedaży regionalnych produktów alkoholowych typu piwo, wino, likiery i nalewki owocowe, z lokalnych wytwórni rzemieślniczych, pod warunkiem uzyskania przez najemcę stosownych pozwoleń,
5.       W lokalu nie ma możliwości przygotowania produktów na miejscu. Lokal nie posiada zaplecza magazynowego oraz dodatkowego pomieszczenia na przygotowanie produktów.
6.      Muzeum nie wyraża zgody na transportowanie przez przyszłego najemcę pokarmów oraz napoi ciągami komunikacyjnymi Pałacu Krzysztofory, z wyłączeniem dostaw do kawiarni realizowanych w ustalonych godzinach z wykorzystaniem przestrzeni pasażu..
7.       W związku z przyłączeniem się Muzeum Historycznego Miasta Krakowa do akcji „Kraków bez plastiku”, najemca obowiązany będzie wyeliminować z użytku i sprzedaży napojów w plastikowych butelkach, plastikowych talerzy, sztućców, kubków i słomek, plastikowych opakowań na żywność itp..
8.      Lokal zostanie przekazany najemcy wraz z wyposażeniem, m.in:
a)      zabudowa lady barowej,
b)      dwie gabloty chłodnicze,
c)      gablota chłodnicza na napoje,
d)      chłodziarka podblatowa,
e)      dwa zlewozmywaki,
f)       kostkarka,
g)      zmywarka z funkcją wyparzania,
h)      stoliki barowe, krzesła barowe, siedziska.
Po stronie najemcy będzie pozyskanie wszelkich prawem wymaganych zezwoleń na prowadzenie działalności gastronomicznej.
9.      Działalność w lokalu może być prowadzona codziennie w godz. 8.00-21.00 (w miesiącach maj-wrzesień) i 8.00-19.00 (w miesiącach październik-kwiecień), jednak nie krócej niż od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00
10.    Koszty najmu:
a)      miesięczny czynsz najmu w wysokości 450 zł netto.
b)      zryczałtowana opłata eksploatacyjna obejmująca zużycie mediów w wysokości 450 zł netto miesięcznie.
Czynsz najmu i opłata eksploatacyjna podlega corocznej waloryzacji o wskaźnik zmian cen i usług konsumpcyjnych.
11.      Czas trwania umowy – opcjonalnie umowa na czas oznaczony do trzech lat lub umowa na czas nieoznaczony z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.
12.     Planowana data przekazania lokalu – po podpisaniu umowy najmu.
13.     Planowana data rozpoczęcia działalności – po podpisaniu umowy najmu.

III. Sposób składania ofert

Oferty najmu lokalu prosimy składać osobiście lub przesłać w formie pisemnej na adres Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, 31-011, ul. Rynek Główny 35 (sekretariat, II piętro)  w terminie do dnia 14.05.2024 r. godz. 15.00 (data wpływu), oferty złożone po terminie i/lub złożone przez podmioty nie wskazane w pkt. I nie będą rozpatrywane.

Prosimy o składanie ofert w kopercie z dopiskiem „Oferta kawiarnia społeczna oddział Pałac Krzysztofory”.

Oferty powinny zawierać:
1.       Dane oferenta – pełna nazwa, adres siedziby, NIP/Regon, dane kontaktowe.
2.       Dokumenty poświadczające prowadzenie działalności jako przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot ekonomii społecznej.
3.       W przypadku podmiotów ekonomii społecznej złożenie oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 1 a –deklaracja o uzyskaniu statusu przedsiębiorstwa społecznego (PS), o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 5.08.2022 r. o ekonomii społecznej (Dz. U. z 22 r. poz. 1812 i 2140) w terminie do 6 m-cy od daty podpisania umowy, w przypadku wygrania konkursu.
4.       Oświadczenie o prowadzeniu działalności gastronomicznej przez okres minimum 2 lat (nieprzerwalnie) w okresie ostatnich 5 latach z podaniem informacji o rodzaju prowadzonej działalności, nazwy lokalu, okresu i miejsca prowadzenia działalności gastronomicznej.
5.       Opis prowadzonej przez oferenta działalności na polu działania przedsiębiorstwa społecznego lub podmiotu ekonomii społecznej.
6.      Propozycję działań w zakresie zwalczania wykluczenia społecznego planowanych do wdrożenia w ramach prowadzenia kawiarni społecznej do realizacji w okresie 12 m-cy.
7.       Złożenie oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 1 b –deklaracja o ilości zatrudnionych w kawiarni osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, o których mowa w Ustawy o ekonomii społecznej z dnia 05.08.2022 r. oraz ilości zatrudnionych trenerów pracy osoby niepełnosprawnej, w przypadku wygrania konkursu.
8.      Proponowany czas trwania umowy (opcjonalnie czas nieoznaczony lub czas oznaczony do trzech lat).

IV. Osoby do kontaktu ze strony Muzeum

W sprawie lokalu – Dział Administracji, tel. 12 6192337, e-mail najem@muzeumkrakowa.pl

W sprawie działań społecznych – Centrum Działań Społecznościowych tel. 12 6192403 e-mail spotka@muzeumkrakowa.pl

V. Kryteria oceny ofert

Ocena ofert:
Sposób oceny oferty: O = D+P+M+Z
Maksymalnie oferent może otrzymać 100 pkt.

  • Doświadczenie (D)– waga kryterium 20%
Okres działalności w charakterze podmiotu ekonomii społecznej lub przedsiębiorstwa społecznego – oferent otrzyma 4 pkt za każdy rok prowadzenia działalności powyżej 3 lat (liczone powyżej pełnych 36 m-cy).
Maksymalnie oferent za to kryterium może otrzymać 20 pkt.
  • Plan działań (P) – waga kryterium 40%
Roczny plan działań, które będą odbywać się w kawiarni, skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (spotkania integracyjne, warsztaty, prelekcje). Proponowane działania mogą uwzględniać wykorzystanie dziedzińca, Sali Spotkań Krakowian i wystawy stałej Pałacu Krzysztofory, przy czym oferent winien skonsultować możliwość realizacji proponowanych aktywności  z Centrum Działań Społecznościowych Muzeum Krakowa przed złożeniem oferty. .

Wydarzenia o charakterze społecznym, które będą skierowane do osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym będą punktowane w zakresie 3-5 pkt za każde zaproponowane wydarzenie. Wydarzenia inne będą punktowane w zakresie 0-2 pkt.

Maksymalnie oferent za to kryterium może otrzymać 40 pkt.
  • Menu (M) – waga kryterium 10 %
Zgodność proponowanego menu z tematyką wystawy stałej „Kraków od początku do końca”  . Koniecznym jest uwzględnienie w ofercie produktów tradycyjnych – krakowskich przysmaków słonych i/lub słodkich. Preferowany jest wysoki udział produktów regionalnych.  Przykładowe produkty, które powinny wzbogacić ofertę bistra/kawiarni ujęte są w Załączniku nr 2 do zaproszenia.
Menu będzie punktowane w zakresie 0–10 pkt.
Maksymalnie oferent za to kryterium może otrzymać 10 pkt..

  • Zatrudnienie osób zagrożonych wykluczenie społecznym zgodnie ze złożonym oświadczenie w Załączniku nr 1 b do oferty (Z) – waga kryterium 30 %

Za każdą zadeklarowaną do zatrudnienia osobę z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym przyznawane jest 5 pkt.

Za każdego zadeklarowanego do zatrudnienia trenera pracy osoby niepełnosprawnej przyznawane jest 5 pkt. Maksymalnie oferent za to kryterium może otrzymać 30 pkt.

Załączniki