Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Kręci nas pomaganie! Gramy razem z WOŚP!

Kolorowe zdjęcie puszki
Najważniejsze informacje
Dominik Oleksy d.oleksy@muzeumkrakowa.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych licytacjach! Muzeum Krakowa gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Pomagaj z nami!

Letnia zadyma w środku zimy - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 

Zapraszamy do udziału! Sprawdźcie i licytujcie!

Program wydarzeń w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

1.        Aukcje internetowe:

Sesja zdjęciowa w Kamienicy Hipolitów
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 18:00
W ramach akcji wsparcia tegorocznej zbiórki WOŚP Muzeum Krakowa oferuje Państwu wyjątkowe przeżycie – sesję fotograficzną w mieszczańskiej Kamienicy Hipolitów. Wnętrza dawnego mieszczańskiego domu to przestrzenie pełne tajemnic i piękna. W salonie, jadalni lub eleganckim pokoju kolekcjonera poczujecie Państwo magię dawnego domu, a fotografie wykonane pośród cennych dzieł sztuki będą unikatową pamiątką.

Sesja zdjęciowa w Rydlówce
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 18:30
Muzeum Krakowa zaprasza do licytowania na aukcji WOŚP profesjonalnej sesji fotograficznej w Rydlówce – w miejscu, gdzie odbywało się najsłynniejsze polskie wesele. W malowniczym dworku przepełnionym aurą młodopolskiej sztuki,  gdzie wciąż żywe jest wspomnienie miłości młodej pary można poczuć się jak postać ze sztuki Wyspiańskiego.

Sesja zdjęciowa w Pałacu Krzysztofory
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 19:35
W ramach akcji wsparcia tegorocznej zbiórki WOŚP Muzeum Krakowa oferuje Państwu niezwykłe przeżycie – sesję fotograficzną w Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy do wyjątkowego miejsca jakim jest Sala Baltazara Fontany - jedno z najpiękniejszych krakowskich wnętrz. Ten reprezentacyjny salon gościł władców polskich, w tym króla Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Piękne wnętrze pomieszczenia zdobi wspaniały barokowy stiuk, ściany zaś galeria portretów przedstawicieli krakowskiej elity.  

Sesja zdjęciowa w dawnym kinie Światowid - Muzeum Nowej Huty
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 16:50
Muzeum Krakowa zaprasza do licytowania na aukcji WOŚP profesjonalnej sesji fotograficznej w Muzeum Nowej Huty. Klimatyczna projektornia dawnego kina, zimnowojenny schron, a może przytulna mała sala kinowa, miejsce eksponowana oryginalnych dzieł artysty Mariana Kruczka? W tych przestrzeniach możemy uwiecznić właśnie Ciebie!

Wyjątkowa Noc w Rydlówce dla dwóch osób
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 21:50
Czy chciałbyś mieć muzeum tylko dla siebie? Zjeść kolację w towarzystwie Stańczyka i Panny Młodej, spędzić noc w chacie, w której odbyło się najsłynniejsze polskie wesele? Poznać historię tego miejsca i przekonać się jak zmienia się to wnętrze po zapadnięciu zmroku? To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników Młodej Polski, Wyspiańskiego i „Wesela”. Oferujemy oprowadzanie, kolację w  towarzystwie postaci historycznych, nocleg na sienniku w muzeum oraz śniadanie przy wtórze śpiewu ptaków, które rankami są tu wyjątkowo aktywne.
Ten dom naznaczony jest historią, tu każda deska snuje swoją opowieść – o budowniczym tego domu Włodzimierzu Tetmajerze, o słynnym weselu Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, Wyspiańskim, a także historii rodziny Rydlów. Tu można dotknąć przeszłości. Kolację zjecie w Izbie Scenie, przenocujecie w alkierzu – dawnej sypialni Tetmajerów i zjecie śniadanie z widokiem na młodopolskie dzieła. Czegóż chcieć więcej?

Spacer z szopkarzem - Panem Filipem Fotomajczykiem
Spacer śladami najciekawszych szopek krakowskich rozłożonych w przestrzeni Krakowa oraz specjalistyczne oprowadzanie po Pokonkursowej Wystawie Szopek Krakowskich w Pałacu Krzysztofory w Krakowie, przez szopkarza-przewodnika. Spacer dla grupy do 10 osób.
Miejsce realizacji: Stare Miasto w Krakowie.
Spacer musi się odbyć do końca lutego 2022r. (ze względu na czas trwania wystawy szopek).

AUKCJE PRZEDMIOTÓW ARTYSTÓW:

Rysunek La vita e bella
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 17:15
Przedmiotem licytacji jest rysunek na płótnie „La vita é bella”,  format 40x50 cm, flamaster, autorstwa Iwony Siwek-Front, 2.XII.2020, 15:59, -2*C. W 2020 zima była smutna. Ale jak co roku o tej porze, krakowskie aniołki fruwały nad miastem by rozdać mieszkańcom serduszka pełne miłości, radości i przyjaźni. Dołączyły się do nich koty dachowce i gołębie. Wszystko będzie dobrze!

Ilustracja Magiczny Kraków
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 20:15
Możesz posłać swoje własne światełko do nieba i zagrać głośno w  Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dla tych, którzy potrzebują Twojej pomocy. Miłośników sztuki i fanów Krakowa zapraszam do licytacji ilustracji mojego autorstwa. Sztuka nigdy nie była obojętna, więc i Wy otwórzcie swe serca szeroko i bądźcie szczodrzy. Dobro wraca ❤ Paulina Taranek
Przedmiotem licytacji jest ilustracja - tusz, farby wodne na papierze, wymiary bez passe parttout : 29,7 x 42 cm (format A3), wymiary ilustracji z passe parttout : 50 x 40 cm.

Jedwabna apaszka „4 YOU”
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 20:25
 „Sztuka dla WOŚP Jedwabna apaszka „4 You” z wizerunkiem 4 moich obrazów olejnych o tematyce kobiecej. Wyprodukowana przez Jedwab Polski Milanówek. OSTATNIA SZTUKA !!! Jedyna okazja by mieć tak unikatową rzecz a jednocześnie wesprzeć Orkiestrę. Seria była limitowana i nie zostanie powtórzona. Zapraszam do licytacji!!! Cena detaliczna opiewała na 150zł Rozmiar 55x55 cm Pobijmy rekord wspólnie ❤ ” Paulina Taranek
Technika wykonania : apaszka 100 % jedwab z wizerunkiem obrazów autorstwa Pauliny Taranek, druk cyfrowy, wyprodukowane przez Jedwab Polski Milanówek, apaszka z edycji limitowanej
Wymiary : 55 x 55 cm

Rysunek „Dzień 313”
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 16:25
Rysunek pochodzi ze strony "Kwarantanna", będącej komiksem internetowym. Codziennie od ogłoszenia pandemii ukazuje się nowy odcinek, pokazujący wszelkie aspekty tej sytuacji. Mamy tu pracę online, naukę zdalną, rozrywkę, zakupy, codzienne zmagania, radości i smutki. Jak deklaruje autor, komiks będzie tworzony „aż do końca kwarantanny (lub świata)”. Autorem "Kwarantanny" jest Tomasz Trzaskalik.

Rysunek „Dzień 664”
Aukcja rusza 21 stycznia o godzinie 16:00
Rysunek pochodzi ze strony "Kwarantanna", będącej komiksem internetowym. Codziennie od ogłoszenia pandemii ukazuje się nowy odcinek, pokazujący wszelkie aspekty tej sytuacji. Mamy tu pracę online, naukę zdalną, rozrywkę, zakupy, codzienne zmagania, radości i smutki. Jak deklaruje autor, komiks będzie tworzony „aż do końca kwarantanny (lub świata)”. Autorem "Kwarantanny" jest Tomasz Trzaskalik.

Tęczowa Szopka krakowska
Szopka krakowska autorstwa Pana Filipa Fotomajczyka, wyróżniona na 79. Konkursie Szopek Krakowskich w 2021 roku. Wymiary: wys. 15 cm, szer. 10,5 cm + drut kolczasty średnicy 18 cm
Waga: 250 gramów
Szopka do końca lutego znajduje się na wystawie w krakowskim Pałacu Krzysztofory – siedzibie Muzeum Krakowa

Oprowadzania po wystawach:
„Kraków od początku, bez końca”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie stałej „Kraków od początku bez końca”. Kamil Stasiak zabierze Was w podróż po Krakowie dawnym i współczesnym, nie pomijając spraw związanych z działalnością społeczną i charytatywną. Cały dochód z oprowadzania przekazany zostanie na rzecz WOŚP.

Kiedy? Piątek 28 stycznia o godz. 16.30, sobota 29 stycznia o godz. 10.00
Jak wziąć udział w oprowadzaniu?
- Zapisujemy się w Centrum Obsługi Zwiedzających (info@muzeumkrakowa.pl, 12 426 50 60)
- W dniu oprowadzania pobieramy bezpłatny bilet w Centrum Obsługi Zwiedzających (Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35)
- Obowiązuje limit osób!
- Na początku oprowadzania do puszki WOŚP, znajdującej się na wystawie, wrzucamy co najmniej równowartość biletu wstępu (bilet normalny 28 zł, bilet ulgowy 24 zł)
- Udajemy się na wspólne zwiedzanie!
 

Dodatkowe informacje: Rabat w sklepie muzealnym!

30 stycznia 2022 r. w związku z 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy każdy, kto zjawi się w naszym sklepie stacjonarnym w Pałacu Krzysztofory z orkiestrowym serduszkiem otrzyma rabat w wysokości 10% na wydawnictwa naszego Muzeum. Wolontariusze i członkowie sztabu WOŚP, po okazaniu identyfikatorów będą mogli zakupić muzealne wydawnictwa z rabatem 20%.
Kolorowe zdjęcie puszki
Najważniejsze informacje
Dominik Oleksy d.oleksy@muzeumkrakowa.pl

Powiązane oddziały