Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Zgodnie z zaleceniami rządowymi informujemy, że od dnia 20 marca 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są zamknięte. Nie ustajemy jednak opowiadać Państwu o Krakowie, zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się znowu w naszych oddziałach.

Muzeum Podgórza nagrodzone w XII edycji konkursu "Kraków bez barier"!

Kolorowe zdjęcie z gali wręczenia nagród
Najważniejsze informacje
Koordynator dostępności: Katarzyna Bury k.bury@muzeumkrakowa.pl

Informacje dotyczące dostępności w Muzeum Podgórza

20 marca 2019 roku, podczas uroczystej gali XII edycji konkursu „Kraków bez barier” Muzeum Podgórza otrzymało nagrodę główną w kategorii „Budownictwo dostępne, obiekty i przestrzenie zabytkowe”.

20 marca, podczas uroczystej gali XII edycji konkursu „Kraków bez barier” Muzeum Podgórza otrzymało nagrodę główną w kategorii „Budownictwo dostępne, obiekty i przestrzenie zabytkowe”. Komisja konkursowa doceniła kompleksowe, uniwersalne myślenie o gościach w naszym oddziale. Jak dotąd ścieżkę dotykową obejrzało rękoma już ok. 75 osób z dysfunkcjami wzroku.

Konkurs architektoniczny „Kraków bez barier” to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce, od 12 lat promujące w Krakowie osoby, instytucje i firmy, które świadomie ułatwiają funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym, przynosząc pomoc i ulgę tym, dla których codzienność jest trudniejsza.
Kolorowe zdjęcie z gali wręczenia nagród
Najważniejsze informacje