Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkanie z cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Kraków to miasto o bogatej i wielowiekowej historii, której początków już nikt z żyjących nie pamięta. Ale od czego są opowieści i legendy, które rzucają światło na to, co wymyka się ludzkiej pamięci.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście dzieją się rzeczy, o których niektórym nawet się nie śniło. Jakich postaci nie może zabraknąć w szopce krakowskiej? Skąd się wzięły na Rynku krakowskim gołębie, będące jednym z symboli naszego miasta? Tego wszystkiego dowiemy się podczas najbliższego spotkania, podczas którego będziemy gościć Roberta Piaskowskiego, Pełnomocnika Prezydenta miasta Krakowa ds. Kultury.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.

Limit: 50 osób
Cena: 10 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)

Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość nabycia biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory:
telefon: (12) 426 50 60
email: info@muzeumkrakowa.pl

Fotografia: Szopka krakowska, autor Jacek Pater, 2005, ze zbiorów Muzeum Krakowa.