Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Najważniejsze informacje
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-9 lat
Miejsce: Pałac Krzysztofory, Sala Baltazara Fontany
Prowadzenie: Tomasz Karżewicz, Elżbieta Łapczyńska
Limit osób: 50
Cena: 15 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)

Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

18 września zapraszamy na kolejne spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Czy wiecie jak nazywała się pierwsza studentka średniowiecznej Akademii Krakowskiej, a późniejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego? A może zastanawiała Was ilość gołębi na Rynku Krakowskim? O tym, jak wyglądała przygoda akademicka Nawojki jako sumiennej i wybitnej uczennicy, oraz co wydarzyło się później, jak i o tym, skąd właściwie wzięły się te wszystkie gołębie, dowiecie się za sprawą naszego Gościa, Elżbiety Łapczyńskiej, która przeniesie nas w czasy średniowiecznego świata i dzięki legendom ukaże nam coś, co dziś jest codziennością, a kiedyś było zakazane lub zastanawiające.
Elżbieta Łapczyńska – absolwentka filozofii, na co dzień copywriterka oraz pisarka. Związana od urodzenia z Nową Hutą autorka „Bestiariusza Nowohuckiego”, laureatka projektu „Pierwsza książka prozą 2019” czy Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. W swoim życiu odbyła również przygodę z dramatem, reżyserią, literaturą dziecięcą czy komiksem.

Fotografia: Elżbieta Łapczyńska, fot. Dominik Stanisławski
Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.
Najważniejsze informacje
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-9 lat
Miejsce: Pałac Krzysztofory, Sala Baltazara Fontany
Prowadzenie: Tomasz Karżewicz, Elżbieta Łapczyńska