Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Pałac Krzysztofory, zaprasza na spotkanie z cyklu „ Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”!

10 lipca zapraszamy na kolejne spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Żadnego mieszkańca Polski nie trzeba przekonywać, że królową polskich rzek jest Wisła. Krakowianie szczególnie ją uwielbiają, bowiem co roku odbywają się na niej takie wydarzenia jak Wianki czy Parada Smoków. Nawet Lajkonikowi zdarzyło się pływać po Wiśle! Ale zastanawialiście się kiedyś, skąd nasza wspaniała rzeka wzięła swoją nazwę? Jeżeli nie, to będziecie mieli okazję posłuchać opowieści naszego niezwykłego Gościa. Będzie nim Pani Marzena Florkowska, która wprowadzi nas w meandry opowieści o rzece Wiśle.
Osoba prowadząca: Justyna Kasińska, Marzena Florkowska

Marzena Florkowska – dziennikarka radiowa i prasowa, znana m.in. z anteny Radia Kraków. Absolwentka filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii. Autorka książek o Krakowie i jego wybitnych, a niekiedy zapomnianych postaciach.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.

Spotkania odbywają się o godzinie 10:00 w Sali Miedzianej; II piętro wystawa Szopki w Pałacu Krzysztofory (Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35).
Są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Limit osób: 50
Cena: 10 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,
tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl