Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Akty walki, akty odwagi, akty oporu - losy krakowian w cywilnych i zbrojnych strukturach Polskiego Państwa Podziemnego

Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne, warsztaty edukacyjne, spacery miejskie, gry i questingi jednak nie mniej niż 200 zł od grupy15.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny jednak nie mniej niż 200 zł od grupy22.00 zł
Wycieczki objazdowe realizowane w Muzeum Nowej Huty jednak nie mniej niż 200 zł od grupy* *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie15.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne zajęcia!

Warsztaty w przestrzeni wystawy Kraków – czas okupacji 1939–1945
Czas trwania: 90 minut
  • edukacja społeczno-obywatelska
  • edukacja historyczna

Celem warsztatu jest popularyzacja wiedzy historycznej ze szczególnym uwzględnieniem losów ludzi tworzących fenomen Polskiego Państwa Podziemnego (PPP) w Krakowie. Zajęcia mają na celu zaprezentowanie historii PPP, które powstało w sposób naturalny na skutek oddolnej inicjatywy ludzi zaangażowanych przez całe swoje życie w pracę społeczną i polityczną. Działające w wyjątkowych warunkach konspiracyjne państwo było wyrazem społeczeństwa obywatelskiego, zjawiska, które współcześnie jest analizowane w szkołach, uczelniach oraz przez liczne organizacje społeczne. Współcześnie fenomen oporu Polaków w trakcie niemieckiej okupacji stanowi wzór i cenną lekcję na temat patriotyzmu i budowy świadomego, nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Uczestnicy warsztatów zastanowią się, jak – dzięki uporowi i bohaterstwu Polaków w okresie wojny – mogą dzisiaj czerpać z tego inspiracje do budowy silnego państwa i narodu.

Słowa kluczowe:

II wojna światowa, Kraków, konspiracja, Polskie Państwo Podziemne, Armia Krajowa, Generalne Gubernatorstwo
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy