Ustawienia prywatności

ilustracje:
kolorowe i czarno białe

Katalog do wystawy prezentowanej w oddziale Dzieje Nowej Huty

Istotą wystawy opisaną w katalogu jest zestawienie odświętności związanej z kościołem i obrzędowością wiejską i codziennego życia ukazanego poprzez działalność właścicieli,prowadzenie upraw,handel,rozwój wiejskiej produkcji a w końcu przemysłu.
Taka koncepcja pozwala spojrzeć z antropologicznej perspektywy na dzieje Bieńczyc oraz Nowej Huty i odsłonić nieznane lub zapomniane oblicza tych okolic.
Z katalogu dowiemy się również co oznacza nazwa Bieńczyce i poznamy 600 lat dziejów wsi która istnieje do dziś choć pola i sady często zostały zastąpione przez blokowiska, zakłady przemysłowe lub bazy transportowe.

miejsce wydania
rok wydania: