Fabryka Emalia Oskara Schindlera - Przewodnik

12 cm x 21 cm
ilustracje:
kolorowe i czarno-białe

Przewodnik został przygotowany specjalnie na otwarcie nowego oddziału MHK – Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4.

Celem prezentowanej w oddziale wystawy Kraków – czas okupacji 1939–1945 jest odtworzenie klimatu okupowanego miasta. Zwiedzający mają się poczuć, jakby przenieśli się w czasie i byli uczestnikami tragicznych wydarzeń okresu wojny. Niniejsza publikacja to zarówno doskonała pamiątka i rzetelny opis wystawy, jak i nieoceniona pomoc dla osób pragnących zgłębić i zrozumieć niezwykłą przestrzeń, w której się znaleźli. Ponadto jest to swoiste kompendium wiedzy o okupowanym Krakowie, a unikatowe fotografie sprawiają, że nie mamy do czynienia z suchą historyczną narracją, lecz z wciągającą opowieścią. Obrazy pomordowanych i szykanowanych rozwiewają wszelkie wątpliwości tych, którzy nie chcą uwierzyć słowom.

miejsce wydania
rok wydania: